Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Спогади першопрохідця українського шоу-бізнесу
У 90-ті роки молодий співак El Кравчук був самостійним та помітним явищем на українській естраді. Ім'я артиста і сьогодні на слуху, хай навіть від колишньої популярності залишилися лише світлі спогади. В інтерв'ю журналістці Аліні Доротюк співак розповів про своє становлення, про гроші та про деякі підводні камені шоу-бізнесу.
На всю Україну співак El Кравчук прославився у дуже молодому віці – йому ще не було 20 років. Зрозуміло, зіркову хворобу він упіймав на льоту – ніякий вірус не зрівняється. Проте співак запевняє, що краще захворіти на зіркову хворобу в підлітковому віці, тоді її прояви не будуть катастрофічними для оточення.
«Я тоді був не пафосним чоловіком, а пафосним тінейджером. А пафосний тінейджер – він не несе за собою дуже велику шкоду. Зіркова хвороба у мене проявлялася в хамстві, в не дуже влучній поведінці. Якщо зіркова хвороба приходить у такому віці, ти можеш бути безпечним для людей. В мене були суто тінейджерські прояви. Я витрачав багато грошей. Можливо, краще було б щось купити в той час».
Скільки на піку популярності El Кравчук отримував за концерт?
«Було і 30 доларів в клубі “Голлівуд”, потім було 50 доларів, потім було 300 доларів. 300 – це у середині 90-х були дуже великі гроші. Але це ж було клубне життя. Раніше ти заходив в клуб, і там була програма. Можна було побачити різних артистів: відомих, невідомих. Зараз такого немає. Зараз я думаю: де взагалі початківцям співати? У мене починалося в клубах. А потім, звичайно, були й квітки на концерти. Артист має заробляти на квітках, які він продає на свої концерти».
Артист встиг придбати тоді необхідний набір: машина, квартира, земельна ділянка. Але й на речі далеко не першої необхідності гроші йшли з космічною швидкістю.
«В той час я міг купити дуже дорогі костюми. Чи витратити багато грошей на відеокліпи, їхати до Куби знімати».
А на задоволення не витрачав? Наприклад, на ресторани?
«Тоді ресторани були дуже скромні. Можна було накрити стіл дома і запросити гостей. Я робив вечірки. Ми тоді вчили Київ бути нічним, це були перші кроки світського життя. Коли я робив закриті дні народження, там було по 100 людей. У кожного з них були значки з моїм зображенням, тільки тоді охорона їх пускала. Іноді влаштовував якісь перформанси, коли людей зустрічали на вулиці та не казали, що буде на вечірці. А там могло бути БДСМ-паті. Це було провокативно для того часу, але я хотів робити цю революцію. Революцію сексуальну, революцію любові, революцію свободи».
І треба визнати, ці зусилля не пропали даремно.
«У мене зараз багато молодіжної аудиторії, і вони дуже цікавляться історією української музики. І вони розуміють, що їхня свобода сьогодні: можливість носити дреди, пірсинг, красити нігті в будь-який колір, це робили сміливі артисти, які створили суспільство, що толерантне до вільних проявів».
Раніше Інформатор повідомляв, що Настя Каменських презентувала кліп на пісню «Душа».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.