Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Справу "Роу проти Рейда" розглядали у 1973 році
Справа "Роу проти Уейда" — це історичне рішення Верховного суду США, яке прийняли у 1973 році. У ньому йдеться про легалізацію абортів. Однак тепер це рішення 50-річної давності скасували.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на BBC.
Тепер федеральні закони не гарантують права, що стосується абортів. Віднині окремі штати зможуть заборонити цю процедуру. Очікується, що половина американських штатів заборонять аборти або введуть на них нові обмеження.
Тринадцять штатів вже прийняли "тригерні" закони, які автоматично роблять аборти нелегальними після рішення Верховного суду. Усього очікується, що доступу до абортів не буде близько у 36 мільйонів жінок репродуктивного віку.
Верховний суд розглядав справу Доббс проти Організації жіночого здоровʼя Джексона, котре оспарювало заборону Місісіпі на аборти через 15 тижнів вагідності. Але суд у більшості виніс рішення на користь держави, чим фактично поклав кінець конституційному праву на аборт.
У штатах, де думки про аборти різняться, таких як Пенсильванія, Мічіган та Вісконсін, легальність процедури можуть визначити на основі виборів. У інших випадках рішення може розпочати новий "раунд" судових розглядів, у тому числі щодо того, чи можуть люди виїхати за межі штату для абортів чи замовити ліки для абортів через поштові служби.
В іншому матеріалі BBC вказують, що аборт може водночас стати незаконним у 22 штатах.
У 1969 році 25-річна самотня жінка Норма МакКорві з псевдонімом "Джейн Роу" оскаржила закон про аборти у Техасі. Держава заборонила аборти як конституційні окрім випадків, коли життя матері знаходиться у небезпеці.
А закон про боротьбу з абортами захищав прокурор Генрі Уейд. Так і зʼявилась назва "Роу проти Уейда".
МакКорві на той момент була вагітна третьою дитиною, коли вона подала цю справу, стверджувала, що її згвалтували. Проте справу відхилили і їй довелось народити.
У 1973 році її апеляцію подали до Верховного суду США, де справу розглянули разом зі справою 20-річної жінки з Джорджії Сандри Бесінг.
Вони стверджували, що закони про аборти у Техасі і Джорджії суперечать Конституції США, адже порушують право жінки на недоторканість приватного життя.
Суд постановив, що керівництво більше не має повноважень забороняти аборти.
У 1980 році суд підтримав закон, який забороняє використання федеральних засобів для абортів, за вийнятком випадків, коли це необхідно для порятунку життя жінки.
Потім у 1989 році він дозволив штатам заборонити аборти у державних клініках чи держслужбовцями.
Найбільше вплинуло рішення Верховного суду по справі Planned Parenthood проти Кейсі у 1992 році. У ньому йдеться про те, що штати можуть обмежити аборти навіть у першому триместрі через немедичні причини.
В результаті у багатьох штатах вже діють обмеження, такі як вимоги про те, щоб молоді вагітні жінки залучали своїх батьків чи суддю до прийняття рішення про аборти.
У інших штатах вже є періоди очікування між першим відвідуванням жінкою клініки абортів та фактичною процедурою.
Це призвело до того, що багатьом жінкам доводиться їхати на певну відстань, часто через державні кордони, і платити більше за те, щоб зробити аборт — а фактично за те, щоб самостійно вирішувати, що робити зі своїм тілом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.