Верховній Раді пропонують посилити відповідальність за незаконний виїзд військовозобов'язаних

У законодавчій ініціативі вказується про внесення норми до кримінального кодексу про те, що за нелегальне перетинання кордону ухилянтам загрожує ув'язнення від 3 до 8 років

Верховна Рада, порушники кордону
В Україні ухилянтів за незаконний перетин кордону пропонують карати терміном ув'язнення

Верховній Раді пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України, спрямовані на посилення відповідальності за незаконний виїзд військовозобов'язаних за кордон. Йдеться про чоловіків призовного віку, які намагаються ухилитися від мобілізації та перечекати війну за кордоном. Таких порушників пропонують карати цілком серйозним терміном ув'язнення - від 3 до 8 років.

Згідно з відповідним законопроєктом (авторства нардепів С.Кузьміних, О. Горенюка, А. Остапенка), намічається внесення змін до Кримінального кодексу України стосовно відповідальності за незаконний перетин державного кордону України з метою ухилення від призову на військову службу.

Нова норма передбачає, що за нелегальний перетин кордону з метою ухилення від призову на військову службу під час мобілізації загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. При повторному порушенні чи вчиненні групою осіб вже передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Також варто зазначити, що особа може уникнути відповідальності, якщо добровільно повернеться в Україну протягом 6 місяців з моменту перетину кордону та поінформує працівників Державної прикордонної служби України про факт злочину. Відзначимо, що виїзд чоловіків призовного віку за кордон обмежений в зв'язку з воєнним станом. Існують винятки, але деякі особи намагаються обійти закон, використовуючи різноманітні шахрайвства, які виявляються, наприклад, у використанні фальшивих студентських квитків або вигаданих статусів осіб з інвалідністю.

Мобілізація по-новому: які зміни передбачає новий проєкт закону

У новому законопроєкті про мобілізацію, який Кабмін подав до Верховної Ради, вказан перелік осіб, які не підлягають призову. Серед осіб, яких точно не призовуть до лав ЗСУ, залишилися нардепи, студенти, інваліди всіх груп та ті, хто виховує трьох дітей. Судді та особи, хто має загиблих родичів, також звільнені від призову.

Серед основних змін, які запропонували у Міноборони України, можна виокремити визначення чіткого терміну служби під час воєнного стану, звільнення людей з інвалідністю від служби, можливість щорічної відпустки та додаткових відпусток для звільнених з полону, які вирішили продовжити службу тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube