«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
"Не та" — це не просто зміна настрою, це пошук справжньої себе, тому цей крок став важливим етапом мого творчого розвитку. Це є певним проявом внутрішньої сили та бажання говорити про глибокі переживання чесно і без прикрас.
Мова йде про виплати після демобілізації
У Верховній Раді висунули пропозиції назначити стипендії для військових після демобілізації. Отримувати їх захисники будуть протягом двох-трьох років. Водночас, пожиттєві пільги замість цього можуть просто скасувати.
Про це повідомила голова комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. За її словами, проблеми з пожиттєвими пільгами для учасників бойових дій існували навіть у мирні часи. Таку кількість пільг просто не вдається компенсувати. На час прийняття таких пільг чомусь не нараховувалася спроможність державного бюджету. Фактично, чимало цих пільг взагалі не працюють.
Третьякова зазначила, що систему підтримки ветеранів треба змінювати. Це стосується не тільки спроможності бюджету, але й потреб самих ветеранів.
«Концепція пропонує існуючі в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у 2-3 річну грошову стипендію/доплату до основного доходу», – зазначила Третьякова.
На розмір такої стипендії впливатиме декілька факторів. Зокрема, це посада військового під час війни, строк служби, кількість виконаних бойових завдань. Також пропонується влаштовувати опитування серед військових щодо того, чого вони потребують після демобілізації найбільше.
Галина Третьякова зазначила, що непрацюючі пільги нічим не допоможуть військовим. Водночас, до програми підтримки можна включити житло, державну фінансову допомогу на період адаптації, реабілітації, відпустку і т.д. Для цього також потрібно налагодити співпрацю патронату з боку держави (до прикладу, Ветеранська патронатна служба) та представників фронт-офісів (ЦНАП, Пенсійний фонд і т.д.).
Також пропонується обов’язкову відпустку у 2-3 місяці для адаптації. Вона має бути оплачувана – на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби.
«За оптимістичним сценарієм через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець має мати робоче місце, дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, здобути додаткову або часткову кваліфікацію (за потреби)», – заявила Третьякова.
Нещодавно в Україні затвердили новий рівень грошового забезпечення військових у 2023 році. Тепер зарплата захисників буде напряму залежати від участі у бойових завданнях та діях. Таким чином, виплати для бійців просто на лінії фронту значно збільшаться.
Крім цього, також стало відомо, що військовим та поліцейським в тилу можуть повернути доплати в 30 тисяч гривень. Порядок таких виплат змінили тільки на початку 2023 року. Поки що мова йде тільки про реєстрацію законопроєкту у Верховній Раді.
Нагадаємо, що Сирський натякнув на звільнення Бахмута за харківським і київським сценарієм.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.