«Велике будівництво» Зеленського відновить євроколію до польського кордону, яку закинули у 2005 році

Практичні роботи на відрізку можуть розпочатися вже наступного року

«Велике будівництво» Зеленського відновить євроколію до польського кордону, яку закинули у 2005 році

Першою ділянкою майбутнього швидкісного залізничного маршруту між Києвом та Варшавою стане 8-кілометровий відрізок між Держкордоном та Рава-Руською. Тут раніше вже було прокладено євроколію, але вона не експлуатується з 2005 року. Для відновлення сполучення на цьому відрізку необхідно провести комплекс робіт. Подробиці повідомили у Львівській ОДА.

Проєкт планують втілити у рамках програми президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

«У грудні 2021-го президент України оголосив про новий напрям програми «Велике будівництво». Він стосується оновлення Укрзалізниці. Планується, що цей процес триватиме шість років, і залучити для його інвестування мають близько 200 мільярдів гривень. Я думаю, що наш амбітний проєкт прямої пасажирської вузькоколійки між Львовом та Варшавою, а далі і Києвом – має стати частиною національної програми», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За попередніми оцінками, практичні роботи на відрізку можуть розпочатися вже наступного року, а весь проєкт реалізовано впродовж двох років.

Ознайомлення з ділянкою Рава-Руська – Держкордон показало, що модернізації потребують як будівля вокзалу та платформа, так і самі колії, переїзди та мости.

За оцінкою очільника області, загальний обсяг необхідних інвестицій може становити близько 100 млн гривень.

Голова міста Томашув Любєльські (Республіка Польща) Войцех Жуковскі, який також взяв участь в інспекції відрізка євроколії у Львівській області, зазначив, що цей проєкт має великі перспективи. «Сполучення Рава-Руська - Варшава має стати добрим проєктом. Впродовж трьох годин з Рави-Руської можна дістатися Варшави, а Варшави – до цілого світу», - зазначив він.

Подальше обговорення проєкту створення швидкісного сполучення з представниками Польщі продовжиться вже 15 лютого.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко повідомив, що створення швидкісних міжнародних маршрутів є частиною масштабної програми з модернізації всієї української залізниці. Крім цього, планується також випустити близько 50 000 нових вантажних вагонів, не менше 500 пасажирських вагонів, електрифікувати близько 500 км колій та багато іншого.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube