"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Для активного бізнесу період не найкращий: адже планета дії Марс 6 грудня повернула до ретроградного руху
У кліпі на пісню «Можливо, колись» я хотів передати не лише історію завершення стосунків, а й внутрішній пошук, який починається після цього. У відео я постаю таким, яким мене, можливо, ще не бачили: щирим, вразливим, емоційним.
Перші випадки зафіксували у Нідерландах
У Нідерландах вчені виявили новий штам ВІЛ під назвою VB. Він відрізняється підвищеною заразністю.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на дослідження Оксфордського університету.
Що відомо про новий штам
Аналізуючи закономірності генетичної мінливості серед зразків, дослідники дійшли висновку, що варіант VB вперше виник наприкінці 1980-х та 1990-х роках у Нідерландах. У 2000-х роках він поширювався швидше за інші варіанти ВІЛ, але приблизно з 2010 року захворюваність пішла на спад.
Де фіксують спалах, скільки випадків підтвердили і чим він небезпечний
Новим штамом заразилися 109 людей. У зразках, зібраних з усієї Європи та Уганди, знайшли 17 випадків нового штаму. У той час як 15 варіантів зразків було відібрано у людей у Нідерландах. Згодом вони ідентифікували ще 92 особи з цим варіантом з усіх регіонів Нідерландів. В результаті загальна кількість підтверджених випадків сягнула 109 осіб.
Як пояснюють вчені, він ушкоджує імунну систему вдвічі швидше, ніж інші варіанти вірусу. Варіант VB також має вірусне навантаження від 3,5 до 5,5 разів вище за поточний штам. Це означає, що інфіковані люди з більшою ймовірністю передають вірус іншим.
Цей варіант VB характеризується безліччю мутацій, розкиданих по всьому геному, а це означає, що на даному етапі неможливо визначити єдину генетичну причину. Вчені підкреслюють, що, оскільки варіант VB викликає швидше зниження сили імунної системи, дуже важливо, щоб його діагностували на ранній стадії і люди починали лікування якнайшвидше.
«Наші висновки наголошують на важливості рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) про те, що люди, схильні до ризику зараження ВІЛ, повинні мати доступ до регулярного тестування для ранньої діагностики захворювання. Це гарантує максимально швидке придушення ВІЛ та запобігає передачі інфекції іншим людям», - заявив професор Крістоф Фрейзер.
Нагадаємо, в Україні по-іншому тестуватимуть на ВІЛ. Окрім того, в Україні через пандемію COVID-19 знизився рівень виявлення ВІЛ.
Також Інформатор писав, де в Україні можна безкоштовно здати аналізи на ВІЛ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.