Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Смертність пацієнтів на антидепресантах знизилася майже на третину
Використання антидепресантів пов'язане з меншим ризиком смерті у пацієнтів з інфекціями COVID-19. Такі результати показало вивчення медкарт понад 80 тисяч американців вченими з Каліфорнійського університету Сан-Франциско (UCSF) та Стенфордського університету.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science .
Усі пацієнти, історії яких вивчали, заразилися на коронавірус минулого року.
Вивчення перебігу їхньої хвороби показало, що ті, хто приймав селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), мали значно кращі шанси на виживання, ніж пацієнти, які не приймали антидепресантів.
Смертність пацієнтів на антидепресантах знизилася майже на третину, а саме на 26-28%.
«Хоча результати показують лише кореляцію у даних – а не доказ причинного ефекту – це перший раз, коли цей зв'язок видно», – зробили висновок вчені.
У низці досліджень було виявлено, що використання антидепресантів якимось чином пов'язане з кращими результатами для пацієнтів з COVID-19, хоча точні механізми, що лежать в основі цього явища, ще повністю не вивчені.
«Раніше було помічено, що СІОЗС можуть мати протизапальні та протипухлинні властивості», — пише команда з UCSF.
Також вчені дійшли висновку, що, крім протизапальних ефектів, СІЗЗС, можливо, можуть працювати проти процесів, які допомагають коронавірусу закріпитися в організмі.
"Ймовірно, що, крім іншого, СІЗЗС ускладнюють зараження клітин SARS-CoV-2, руйнуючи молекули, які вірус використовує як якірні точки", - припускають вчені.
Раніше Інформатор повідомляв, що у зоопарку США від COVID-19 померли троє снігових барсів.
Також ми писали, що у Сінгапурі держава не оплачуватиме лікування від COVID-19 антивакцинаторам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .