Вчені висловилися проти космічного туризму: причина

Читать на русском

Земні мікроорганізми в космосі можуть набувати небезпечних для людей властивостей

Читать на русском
Вчені висловилися проти космічного туризму: причина

Земні мікроорганізми в космосі можуть набувати небезпечних для людей властивостей

Вчені-астрономи вважають, що космічний туризм має дві сторони. Одна позитивна – це розвиток космічної галузі. Друга, на їхню думку, набагато небезпечніша - це масові подорожі за межі земної орбіти. Така перспектива здається астрономам лякаючою з точки зору біобезпеки.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science.

Група вчених висловилася про те, що перш ніж регулярно подорожувати до космосу, люди мають бути готові протистояти можливим інопланетним патогенам.

На їхню думку, світ має вжити деяких базових заходів біобезпеки. А якщо ні, то людство може почати приймати небажаних інопланетних "відвідувачів".

"Ризики, які мають низьку ймовірність виникнення, але можуть призвести до екстремальних наслідків, лежать в основі управління біобезпекою", —  каже біолог із вторгнення Філ Кессі з австралійського університету.

Вчені вважають, що земляни можуть привезти додому сторонні організми з космосу на одному зі своїх кораблів. Це здатне порушити біологічну рівновагу на нашій планеті.

Люди не знають, чи є життя поза Землею, але приготуватися до такої можливості слід.

Інші вчені вважають, що найімовірніший є сценарій, за якого людина "відправить" у космос земний організм. І це також значний ризик.

Дослідження показали, що в умовах космосу деякі мікроби можуть зазнавати швидких генетичних мутацій.

Наприклад, після вирощування тисячі поколінь Escherichia coli (кишкової палички) в умовах мікрогравітації, дослідники виявили, що шкідливі бактерії стали ще більш конкурентоспроможними. Вони набули стійкості до антибіотиків.

Якщо цей стійкий штам потім повернеться на Землю, він може серйозно загрожувати життю людини.

Раніше Інформатор повідомляв, що в NASA запустять на Місяць інтуїтивних роботів для вивчення місячних вирів. Також ми писали, що "Габбл" NASA "шпигує" за народженням нової зірки у туманності Хамелеон.

Крім того, у NASA показали, як живуть космонавти на МКС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.