Вбивство добровольця "Свободи": суддя прокоментував дозвіл підозрюваним вийти на волю під заставу

Наразі на електронну пошту Голосіївського суду надходять анонімні листи з погрозами

Вбивство добровольця-свободівця Щербини
У суді прокоментували резонанс навколо справи про вбивство добровольця. Колаж: Інформатор

Серед українців стала резонансною ухвала Голосіївського районного суду Києва від 14 серпня про визначення застави як альтернативи триманню у СІЗО для двох підозрюваних у справі про вбивство добровольця Олексія Щербини. Втім, у суді заявили що під заставу можуть випустити лише обвинувачених у хуліганстві, однак їх не звільняють від покарання. Підозрюваний у самому вбивстві залишиться під вартою.

Про це у коментарі “Судово-юридичній газеті” розповів суддя-спікер Голосіївського районного суду Іларіон Рудик.

За його словами, наразі про звільнення від покарання або з-під варти обвинувачених не йдеться. Ба більше, під час ухвали рішення суд задовольнив клопотання прокуратури і повністю відхилив клопотання адвокатів підозрюваних. 

Рудик наголосив, що суд діє виключно у межах пред’явленого обвинувачення. Саме тому неможливо перекваліфікувати дії підозрюваних за більш тяжкою статтею.

“У разі внесення застави щодо цих двох осіб, на них буде покладено додаткові обов’язки – носити електронний засіб контролю та здати свої паспорти для виїзду за кордон”, – додав суддя.

Він підкреслив, що обвинувачення в Україні оголошують органи прокуратури, а кваліфікують органи національної поліції. Тому за законом суд не може вийти за ці межі, але допускається перекваліфікування на менш тяжку статтю. 

“Громадськість у нас трохи плутає засіб забезпечення кримінального провадження з покаранням. Коли особа тримається під вартою – вона ще не відбуває покарання. Вина жодного з трьох станом на даний час ані доведена, ані спростована. І вони тримаються під вартою, оскільки виконується засіб забезпечення кримінального провадження, встановлений судом для того, щоб особи кожне судове засідання були присутні у залі судового розгляду та виконували ті обов’язки, які для них наразі встановлені”, – зазначив Рудик.

Відомо, що у Голосіївський суд вже надходять анонімні листи з погрозами. Через це готуються звернення про втручання в діяльність суддів до Вищої ради правосуддя та прокуратури.

Вбивство добровольця Щербини

21 жовтня 2022 року в Києві на проспекті Глушкова між водієм "Хюндай" Щербиною та водієм "Lexus" виник конфлікт через першочерговість проїзду на дорозі. Водій та пасажири позашляховика побили чоловіка. Потім водій "Lexus" зробив постріл у бік Щербини та разом із товаришами втік на автомобілі.

34-річний потерпілий від отриманих травм помер. Правоохоронці затримали водія та двох пасажирів "Lexus". Суд призначив їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

За даними ЗМІ, підозрюваними є Вячеслав Вільцанюк, Ігор Котирло та Леонід Ігнатенко, які раніше були помічені за криміналом.

14 серпня цього року Голосіївський районний суд Києва продовжив тримання підозрюваних під вартою до 12 жовтня 2023 року включно. Разом з тим суд визначив альтернативу у вигляді застави у сумі 805 200 грн для двох фігурантів. За даними ЗМІ, заставу визначено для Ігоря Котирла і Леоніда Ігнатенка, а за останнього її вже внесено.

Прокуратура оскаржить рішення суду, яке дозволило вийти з СІЗО під заставу двом з трьох обвинувачених у справі про вбивство добровольця ДФТГ "Свобода" Олексія Щербини. Зазначається, що орган під час досудового слідства та судового розгляду дотримувалося позиції щодо застосування до всіх фігурантів провадження тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube