Важливий місяць для валюти: банкір дав прогноз курсу долара в травні

Серед чинників банкір назвав очікуване червневе скасування більшості економічних преференцій ЄС для українських товарів, крім того, важливим стане пік зростання споживчих цін

Курс долара
Курс долара

У травні ситуація на валютному ринку України залежатиме передусім від економічних чинників. Курс долара може зрости. Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності Глобус Банку. 

Серед чинників банкір назвав очікуване червневе скасування більшості економічних преференцій ЄС для українських товарів. Крім того, важливим стане пік зростання споживчих цін

"Ми припускаємо, що у травні вони можуть зрости в межах 1,5%. Відтак цілком можливо, що НБУ вживатиме заходів для підтримки національної валюти", - сказав він.

За його словами, не слід також відкидати вплив можливого підписання ресурсної угоди із США. Хоча досі це документ є вельми контроверсійним і малозрозумілим, адже в ньому, щонайменше не передбачені безпекові гарантії.

"Як і у квітні, вагомим стане непрямий фактор - можливе припинення / призупинення війни. Дуже великі сподівання суспільства, підігріті маніпуляційними новинами, можуть негативно позначитися на суспільних настроях. Розуміємо, що українці через війну є досить вразливими до всіляких інформаційних провокацій", - додав банкір.

Прогноз курсу

Щодо курсових змін, то вони будуть помітними, однак не надто сенсаційними. Для прикладу: торік найбільш активні курсові зміни у 2024 році відбувалися саме на весні. Сукупно у квітні-травні курс долара зріс з 39 гривень до 40,5 гривень - на більш як 3,8%. Цілком можливо, що у другій половині травня офіційний курс долара може зрости в середньому на 1%, а за підсумками місяця офіційний курс буде на рівні 41,6-42 грн /долар.

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 30.04.2025
Валюта
Покупка
Продаж
usd
41.56
41.56
eur
47.28
47.28
Всі новини про гроші

"Таким чином, травень може стати дуже важливим місяцем для валютного ринку: з одного боку, це кульмінаційний місяць для споживчих цін, а з іншого, - можуть суттєво змінитися умови для українських виробників, що експортують свою продукцію до ЄС. Також до цих економічних пунктів варто додати фактор "воєнної" невизначеності. Однак у регулятора вдосталь важелів, щоб втримати ситуацію на прийнятному рівні та убезпечити валютний ринок від стрімких змін", - констатував Лєсовий.

Як раніше повідомляв Інформатор, Deutsche Bank попереджає про структурний спад долара найближчими роками, що призведе до зниження курсу американської валюти до найнижчого рівня за останні десять років по відношенню до євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube