Валимо Герберу - Молнії самі впадуть - Флеш попередив про нову загрозу в атаці російських дронів

Радник президента з питань технологій оборони розповів про новий метод атак дронів

Дрон Молнія
Флеш про керування Молніями через Гербери

22 липня зафіксували перший випадок, коли ворог керував дроном "Молнія" через модем від "Шахеда" (Гербери). Про це повідомив радник президента з питань розвитку технологічних напрямів оборони Сергій "Флеш" Бескрестнов. За його словами, росіяни навчилися обходити технічні обмеження власного обладнання. Він наголосив, що ситуація очікувана і не є несподіванкою для фахівців.

МЕШ-модеми, які встановлюють на "Молніях" та на "Шахедах", використовують один діапазон частот і виробляються одним китайським виробником, проте раніше вважалися несумісними через обмеження ліцензії, повідомив у своєму Telegram-каналі Бескрестнов. Саме тому випадок керування "Молнією" через "Герберу" він назвав першим зафіксованим.

"Це очікувано, нічого дивного тут немає. Я просто прошу всіх звернути увагу на цей факт. Ймовірно, така схема буде поширюватися", - вказав Бескрестнов. 

Радник президента одразу запропонував і практичне рішення проблеми. За його словами, якщо навчитися ефективно збивати "Герберу", то і "Молнії" втратять керування самі, адже саме через модем ворожого дрона-камікадзе тепер можуть передаватися команди для іншого типу апаратів.

На зображенні показаний MESH-модем, встановлений на російському ударному дроні типу «Блискавка»
На зображенні показаний MESH-модем, встановлений на російському ударному дроні типу "Молнія", джерело: Бескрестнов

Ворог поширює нову схему керування дронами

Бескрестнов зазначив, що схема з керуванням "Молніями" через "Герберу" ймовірно не залишиться поодиноким випадком. Раніше диапазони частот двох типів модемів технічно збігалися, але виробник ліцензійно розділяв їхню сумісність, тож поява такого зв'язку означає, що росіяни знайшли спосіб обійти це обмеження.

Для українських підрозділів це означає необхідність адаптувати засоби РЕБ під нову загрозу, адже боротьба з одним типом дрона тепер може одночасно впливати і на керованість іншого.

Розробники шукають нові засоби протидії дронам

Раніше Інформатор повідомляв, що в Україні тестують нові засоби РЕБ для протидії реактивним Шахедам із МЕШ-керуванням, і саме Бескрестнов розповідав про хід цих полігонних випробувань. Також ми писали, що у ЗСУ анонсували появу нової зброї, яка має збивати "Шахеди" ефективніше за кулемети вже за 2-3 місяці.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити