ВАКС продовжив арешт Насірова та зменшив йому заставу на 5 млн грн

Роман Насіров пробуде в СІЗО щонайменше до 26 травня, при цьому він скаржиться на проблеми зі здоров’ям та просить встановити заставу у розмірі 12 млн грн

Роман Насіров
Роман Насіров обвинувачується в одержанні понад 722 млн грн хабаря

Вищий антикорупційний суд в четвер, 28 березня, продовжив арешт колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова. Він пробуде під вартою до 26 травня. Водночас йому вкотре зменшили заставу, цього разу - з 70 до 65 млн грн.

Про це повідомляє Центр протидії корупції. Зазначається, що судді ВАКС частково задовольнили клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою ексголови ДФС Романа Насірова. Однак замість встановлених раніше 70 млн грн застави тепер він має внести 65 млн грн. Таке рішення ухвалили судді Маркіян Галабала, Віталій Крикливий та Віктор Ногачевський

"В разі внесення застави, Насіров буде зобов'язаний прибувати за викликом до суду, не відлучатися без дозволу за межі Києва, утриматись від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт та носити електронний браслет. У випадку внесення застави, обов'язки діятимуть до 26 травня", - йдеться в повідомленні.

В ЦПК також додали, що захист Насірова просив визначити заставу у розмірі 12 млн грн. За словами адвокатів, це нібито максимально можлива сума, яку родина може внести. Крім того, за словами Насірова та його захисників, в нього начебто є проблеми зі здоров’ям, а в СІЗО не можуть забезпечити належний рівень медичної допомоги.

Справа Насірова: що відомо

Колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова підозрюють в отриманні хабаря від бізнесмена Олега Бахматюка на 722 млн грн (5,5 млн доларів та 21 млн євро). Хабар Роман Насіров отримав, коли перебував на посаді голови Державної фіскальної служби (2015-2017).

Відомо, що хабар Насірова - найбільший задокументований розмір хабаря в історії України. За версією слідства, за отримані кошти податківець сприяв поверненню податку на додану вартість (ПДВ) для підприємств холдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка на 3,2 млрд грн у прискореному режимі. Як зазначалося, у той час, як інші компанії, маючи аналогічні підстави для відшкодування, не отримували його тривалий час. Розслідування розпочалося ще у 2017 році.

"Плату за послуги" Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-"прокладку", залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку. Для перерахування коштів між вказаними юридичними особами під виглядом надання та отримання позик або постачання продукції підозрюваними також були залучені й інші підприємства-посередники, зареєстровані за межами України.

У жовтні 2022 року ексочільнику ДФС Роману Насірову, його раднику, а також власнику агрохолдингу "Ukrlandfarming" Олегу Бахматюку було оголошено підозру у справі про відшкодування ПДВ. Для Насірова обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 523,2 млн гривень. Пізніше розмір застави зменшували. Розслідування стосовно Насірова та його радника було завершено 2 лютого 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube