Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Єврокомісар Тьєррі Бретон озвучив тривожну заяву Дональда Трампа кількарічної давності про те, що США не будуть втручатися у війну, якщо вона спалахне в якійсь європейській країні
Єврокомісар Тьєррі Бретон озвучив тривожну заяву кількарічної давності Дональда Трампа, який знову має намір балотуватися на посаду президента США. Вона свідчить про те, що тодішній американський президент твердо дотримувався позиції невтручання його країни у війну, якщо вона виникне на території Європи. І свою думку зараз він не змінив.
Про це Тьєррі Бретон заявив під час панельної дискусії щодо безпекових викликів, організованій групою Європарламенту Renew Europe, яка пройшла 9 січня. За словами єврокомісара, він став свідком розмови Трампа і глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн у 2020 році.
"Дональд Трамп сказав Урсулі: "Ви повинні розуміти, що якщо на Європу нападуть, ми в жодному разі не прийдемо вам на допомогу. І, між іншим, НАТО взагалі "мертве" і ми вийдемо з НАТО" Також Трамп висунув претензії Німеччини на мільярди доларів за вкладення у її оборонну сферу", - розповів єврокомісар.
Бретон пояснив, чому вирішив сказати про це зараз. Він вирішив, що настав час переконати європейців більше вкладати грошей в оборону. Бо у випадку, якщо Трампа допустять до виборів і він їх виграє, то ефективної допомоги від США чекати не доведеться.
"Це було дуже серйозним тривожним дзвінком. І це може повторитися. Тому зараз ми краще, ніж будь-коли, розуміємо, що ми – сам на сам. Звичайно, майже всі ми - члени НАТО, і у нас є союзники. Але у нас немає інших варіантів, окрім як різко збільшувати виробництво - щоб бути готовими, що б не трапилося", - сказав Бретон.
Гіпотетично, якщо Трамп виграє вибори, то у нього не буде таких повноважень. Нещодавно конгрес США заборонив президенту Сполучених Штатів Америки виводити свою країну зі складу НАТО, приймаючи рішення одноосібно. Але ініціювати таке рішення президент має право.
Це стосується не персоналії, а посади як такої. Аби ухвалити подібне рішення, спочатку слід буде заручитися підтримкою американського парламенту. Це така собі страховка на випадок, якщо вибори 2024 року виграє Дональд Трамп і захоче покинути Альянс. Рішення ініційовали два сенатори - Тімо Кейн і Марком Рубіо. Вони є представники Демократичної та Республіканської партій відповідно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.