В уряді планують оновити систему закупівель товарів та продуктів для ЗСУ

Читать на русском

Відтепер ціни на продукти та товари для армії мають бути відкритими

Читать на русском
В уряді планують оновити систему закупівель товарів та продуктів для ЗСУ
Фото із відкритих джерел

Відтепер ціни на продукти та товари для армії мають бути відкритими

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити оновлену систему закупівель для армії. Для цього в межах уряду планують створити робочу групу для реалізації цього завдання. За словами прем’єр-міністра України, це буде «оновлена система, яка забезпечить дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями».

"Доручив розробити оновлену систему, яка збалансує дотримання секретності та публічний контроль за закупівлями для армії. Обов'язковим елементом такої системи має стати публікація цін на продукти й товари", – написав він.

До оголошення відповідної ідеї прем'єр-міністр уряду скликав нараду на якій було Міністерство оборони, Мінекономіки, Держаудитслужбою, СБУ та ДБР. Головним по закупівлях обрали міністра економіки, якому доручили розглянути питання можливості створення окремого розділу в Prozorro для військових потреб.

Скандал з закупівлями

21 січня видання Zn.ua оприлюднило копію угоди Міністерства оборони про закупівлю харчів для ЗСУ вартістю в 13,16 мільярда гривень. Її уклали ще 23 грудня на харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. Відтак, виявилося, що Міноборони закуповує харчі для військовослужбовців  у двічі-тричі дорожче, ніж у магазинах Києва. Наприклад яйця законтрактувало по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині близько 7 грн. А картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому в магазинах цінник 8–9 грн.

Міноборони назвало цю інформацію брехнею та маніпуляцією та обіцяло звернутися до СБУ. Міністр оборони Олексій Резніков почав виправдовуватися й зазначив, що в цю суму входять не лише продукти, а й послуги з їх доставки та приготування їжі, а стосовно ціни яєць – в документі припустились технічної помилки.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочали розслідування щодо закупівель продуктів для військових Міністерством оборони ще до публікації інформації в ЗМІ. А в Верховній Раді запланували написати закон, який зробить більш прозорими закупівлі під час воєнного стану.

Нагадаємо, після скандалу із закупівлями заступник Резнікова подав у відставку.

  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.