В Умєрова розповіли про декілька тисяч знешкоджених вибухівок за минулий тиждень: перелік

Читать на русском

За останній тиждень з 26 січня по 2 лютого 2024 року було вилучено та безпечно знешкоджено 2 576 вибухонебезпечних предметів

Читать на русском
Розмінування
Звіт Міноборони про роботу груп розмінування за тиждень

За останній тиждень з 26 січня по 2 лютого 2024 року було вилучено та безпечно знешкоджено 2 576 вибухонебезпечних предметів

234 групи розмінування, що належать підрозділам Міністерства оборони України, продовжують активно проводити очищення визволених територій від вибухонебезпечних предметів. За звітний тиждень, з 26 січня по 2 лютого 2024 року, вилучено та знешкоджено 2 576 вибухонебезпечних предметів. Роботи виконуються з використанням спецтехніки для механізованого розмінування.

Про це повідомляє пресцентр МО в телеграм-каналі. Загалом за минулий тиждень проведено обстеження та розмінування наступних площ:

  • 5 042 гектари місцевості;
  • 2 265,1 гектари сільгоспугідь;
  • 54,99 кілометри автодоріг;
  • 0,22 кілометра ліній електропередачі.

Всього було вилучено та безпечно знешкоджено 2 576 вибухонебезпечних предметів тільки з 26 січня по 2 лютого цього року. Заналом саперами підрозділів Міністерства оборони України виявлено та ліквідовано 289 461 вибухонебезпечних предметів. Наші силовики продовжують впевнено забезпечувати безпеку на визволених територіях.

Звіт Міністерства оборони
Звіт Міністерства оборони

Нагадаємо, що артилерійські снаряди, розтяжки, міни, авіабомби, детонатори становлять загрозу життю. Тому важливо пам’ятати правила поведінки при виявленні уламків ракет або інших небезпечних пристроїв. Ось алгоритм дій при виявленні таких знахідок:

  • Одразу телефонуйте за номером "101".
  • Позначте місце знахідки.
  • Відійдіть від підозрілого предмета якомога далі.
  • Дочекайтеся приїзду фахівців і вкажіть місце розташування підозрілого предмета.
  • У жодному разі не торкайтеся знахідок власноруч і не дозволяйте це робити іншим.
  • Не переміщуйте предмети, не намагайтеся розібрати їх, заносити у приміщення; закопувати у землю, кидати у водойми тощо.

Вибухонебезпечні предмети

Вибухонебезпечні предмети можуть маскувати під звичайні речі, тому рятувальники просять не чіпати та не переміщувати підозрілі та вибухонебезпечні предмети. До вибухонебезпечних предметів належать гранати, снаряди, міни, авіабомби, патрони і т.д. Це – все те, що має вибуховий заряд. При виявленні таких предметів їх категорично заборонено розбирати, розкопувати та навіть торкатись. При вибуху такого предмета можна отримати термічні опіки, відрив кінцівок, а найстрашніше, що може статись – це смерть. 

Станом на літо 2023 року у Київській області ідентифіковано понад 17 тисяч га небезпечної території. На повне розмінування регіону, за різними оцінками, знадобиться від 30 до 70 років.

До речі, знайдені предмети іноді дуже старі, інколи вони належать до часів Першої світової війни. Наприклад, такі були знайдені на території новобудови на вулиці Левинського в Івано-Франківську 13 січня. Піротехніки знищили 150 вибухонебезпечних предметів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.