Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 546 населених пунктів
В Україні споживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Графіки відключень світла не застосовуватимуть, однак користуватись потужними електроприладами потрібно в денні години – з 10:00 до 16:00. Про це 1 жовтня повідомили в Укренерго.
Рівень споживання електроенергії, сьогодні, 1 жовтня, станом на 09:30, був на 1,6% нижчим, ніж попереднього дня – у понеділок, 30 вересня. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,6% вищим, ніж попереднього робочого дня – у п’ятницю, 27 вересня.
"Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи СЕС – з 10:00 до 16:00", - наголосили в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 8 711 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 1023 МВт. Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 546 населених пунктів.
"Внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській, Харківській областях. В результаті негоди були знеструмлені 5 населених пунктів на Хмельниччині. З технічних причин є знеструмлені споживачі на Одещині", - додали в Укренерго.
Однозначного прогнозу щодо тривалості відсутності світла взимку поки немає. Про це у коментарі виданню Фокус розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук
"Потрібно орієнтуватися на те, що вересень-жовтень в нас буде перехідним етапом. Відключень буде мінімальна кількість, а можливо, і зовсім не буде. А ось з 1 листопада відключення будуть повертатися", - заявив Корольчук.
За словами експерта, ключову роль у ситуації зі світлом взимку, крім ракетних ударів, гратиме погода. Він зазначив, блекаути в Україні можуть тривати до трьох днів через сильні морози вночі й вдень, які триматимуться тиждень-півтора.
"Коли будуть працювати менше ніж 7 блоків АЕС, тобто 6-7. Теплова генерація, в кращому випадку, буде на рівні 2 тис. МВт, ті, що планують відновити. Планували 3 тис. МВт відновити, але немає такої можливості. І також ті гідроелектростанції, що були пошкоджені, без тих нових пошкоджень Київської ГЕС, яка постраждала в кінці серпня, там планують відновити до тисячі МВт. Ось сумарно в роботі слід очікувати 11 тис. МВт при тому, що в піковий морозний період нам потрібно близько 15 тис. МВт. Тобто дефіцит дорівнює 4-5 тис. МВт. Звідси і виникає ситуація можливих тривалих відключень", - пояснив Корольчук.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.