В «Укренерго» пояснили, коли можуть початися нові відключення світла

Читать на русском

Україна може повернутися до графіків вимкнення світла, якщо ситуація погіршиться

Читать на русском
В «Укренерго» пояснили, коли можуть початися нові відключення світла
Наразі в Україні працюють всі види електростанцій в енергосистемі

Україна може повернутися до графіків вимкнення світла, якщо ситуація погіршиться

Станом на 20 лютого дефіцит потужності в енергосистемі України відсутній й наразі не прогнозується. Споживання електрики поступово збільшується, що є нормальним для початку робочого тижня. Водночас в Україні все ще можуть відключати світло за графіками, якщо ситуація погіршиться.

Про це повідомили в «Укренерго». В компанії зазначили, що наразі працюють всі види електростанцій в енергосистемі.

«Через сприятливі погодні умови та поступове зростання світлового дня збільшилась робота електростанцій з відновлюваних джерел енергії, потужності яких працюють переважно у денні години. Наразі вони працюють уже зранку, частково беручи участь у покритті ранкового піка споживання. Імпорт електроенергії незначний і наближається до нульових значень в результаті стабілізації електропостачання в країні», - йдеться в повідомленні.

Також у всіх областях немає лімітів споживання, але у разі зміни ситуації можуть застосувати графіки відключень світла. Виміри фактичного споживання (день без відключень світла) проводять у Львівській та Одеській областях. При цьому в Одеському районі та в Одесі виміри будуть проводитись з урахуванням обсягів обмежень під час застосування графіків погодинних відключень через мережеві обмеження, які наразі все ще існують.

Ситуація зі світлом станом на 20 лютого
Ситуація зі світлом станом на 20 лютого

Атаки по енергосистемі України 

Енергосистема України вже пережила десятки ракетних атак ворога та ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях Півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.