В Україні зростає кількість тих, хто вважає українську мову рідною — результати опитування

Читать на русском

За надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7 %

Читать на русском
В Україні зростає кількість тих, хто вважає українську мову рідною — результати опитування

За надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7 %

В Україні провели опитування щодо ситуації з українською мовою у країні.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на дані опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Так, за останнє десятиліття зростає кількість тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Російська за 10 років втратила з 42 до 20 %. Також кількість тих, хто постійно використовує лише українську мову вдома, зросла з 44% до 48%.

«Процес переходу на іншу мову спілкування не є миттєвим і потребує певної адаптації. Сьогодні важливо, що дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті, готові найближчим часом перейти виключно на українську. Серед російськомовних – таких третина», — йдеться у повідомленні.

Більшість респондентів (83%) за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. Така думка домінує у всіх регіонах, вікових та мовних групах.

З іншого боку, за надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7 %. У мирний час за надання статусу державної російській мові традиційно виступали жителі півдня і сходу. Але навіть у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їхня кількість зменшилася майже вдвічі.

Сьогодні більшість українців (67 %) вважають, що жодних проблем між україномовними та російськомовними громадянами в Україні не існує. 19% вважають, що мовна проблема існує, але вона не така важлива. Тільки 12% вважають, що це питання є загрозою для внутрішньої безпеки. Важливо, що тези щодо наявності проблеми у мовній сфері популярні не серед російськомовного населення, а саме у західних регіонах, де українська домінує у всіх сферах. Важливо, що лише 2% українців вважають, що Росія прийшла захищати російськомовних громадян України – цей міф українці не прийняли.

До слова, опитування проводили 19 березня, загалом опитали 1000 осіб. Серед респондентів немає мешканців тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.