В Україні змінили правила техогляду авто: що потрібно знати про Е-протокол

Читать на русском

Основне нововведення - відеофіксація процесу обслуговування

Читать на русском
Техогляд авто в Україні
Втім, ці зміни набудуть чинності лише через півроку після скасування воєнного стану

Основне нововведення - відеофіксація процесу обслуговування

З 25 серпня поточного року в Україні запроваджуються нові правила обов’язкового технічного контролю за станом автомобіля. Вводиться Е-протокол, який передбачає відеофіксацію процесу перевірки авто.

Про це повідомляє Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ (МВС). Втім, варто звернути увагу на те, що нововведення повноцінно запрацює лише через півроку після припинення або скасування дії воєнного стану. Тобто, судячи з усього, дуже нескоро.

Так, в МВС наголошують, що зйомка процесу техогляду на відео зробить неможливим фіктивне проходження контролю, а також підробку протоколів. На жаль, багато українців зловживають подібними речами - тоді як йдеться про безпеку життя.

"Тепер під час перевірки транспортного засобу суб’єктами господарювання, які проводять його технічний контроль, буде проводитися не лише фотофіксація процесу, а й відеофіксація", - кажуть в МВС.

Вводиться Е-протокол обов’язкового технічного контролю. Цей документ буде вміщувати в себе всю необхідну інформацію про проходження технічного контролю, включаючи дату, час і результати перевірки. Електронна копія протоколу є дійсним документом, який засвідчує, що технічний стан авто відповідає усім державним безпековим нормам.

"Завдяки Е-протоколу процес отримання документів стане більш зручним та ефективним", - обіцяють в МВС.

Пункти, де водії проходитимуть технічний контроль, будуть зобов'язані зберігати усі документи, а також фото- і відеоматеріали процесу перевірки кожного транспортного засобу протягом строку дії протоколу. Останній вважатиметься недійсним, якщо міститиме неповну інформацію.

Що входить в необхідний техогляд авто і скільки це коштує

Нагадаємо, що за чинними українськими законами легкові автомобілі повинні пройти техогляд не пізніше ніж через 4 роки після дати першої реєстрації, а далі - кожні 2 роки. Якщо транспорт використовують для комерційних перевезень, його слід перевіряти щорічно.

Техогляд передбачає перевірку наступних систем автомобіля:

 • системи гальмового і рульового керування;
 • зовнішніх світлових приладів;
 • пневматичних шин та коліс;
 • світлопропускання скла;
 • газобалонного обладнання (за наявності);
 • інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

Також під час техогляду спеціалісти звіряють ідентифікаційні номери і номерні знаки автомобіля з даними реєстраційних документів.

Ціна техогляду в Україні наразі є досить демократичною і, в принципі, доступна кожному, хто має власне авто:

 • легкові авто - від 1120 грн;
 • автобуси масою понад 5 тонн - від 1340 грн;
 • вантажівки масою понад 12 тонн - від 1440 грн;
 • причепи - від 1120 грн;
 • причепи масою понад 10 тонн - до 1 320 грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.