В Україні збільшать граничний вік для прийняття на військову службу за контрактом

Читать на русском

Ініціативні та досвідчені сержанти ЗСУ відтепер, навіть без вищої освіти, мають право обіймати офіцерські посади

Читать на русском
Сергій Литовченко
Сергій Литовченко на брифінгу в Military Media Center

Ініціативні та досвідчені сержанти ЗСУ відтепер, навіть без вищої освіти, мають право обіймати офіцерські посади

Граничний вік прийняття на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу збільшать з 30 до 32 років. Це стосується осіб офіцерського складу громадян з-поміж військовослужбовців, резервістів, військовозобов’язаних, які не мають військових звань офіцерського складу, та громадян призовного віку, які здобули вищу освіту за ступенем не нижче ніж бакалавр та які успішно завершили курс військової підготовки офіцерського складу

Про це повідомив заступник начальника відділу військової кадрової політики Департаменту кадрової політики Міноборони України полковник Сергій Литовченко на брифінгу в Military Media Center. Він пояснив, що законом № 2978–ІХ “Про внесення зміни до статті 20 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо комплектування Збройних сил України посадовими особами офіцерського складу на особливий період надано можливість збільшити з 30 до 32 років граничний вік прийняття на військову службу за контрактом. Це стосується осіб офіцерського складу громадян з-поміж військовослужбовців, резервістів, військовозобов’язаних, які не мають військових звань офіцерського складу, та громадян призовного віку, які здобули вищу освіту за ступенем не нижче ніж бакалавр та які успішно завершили курс військової підготовки офіцерського складу.

Також цей закон дозволить приймати в період дії воєнного стану на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу військовослужбовців з-поміж сержантів і старшин, які не мають вищої освіти, але не менше ніж три місяці брали безпосередню участь у веденні воєнних (бойових) дій та не менше ніж три місяці успішно виконують службові обов’язки на посадах осіб офіцерського складу, з одночасним присвоєнням їм первинного військового звання офіцерського складу “молодший лейтенант”.

“Водночас таким військовослужбовцям, з метою підвищення мотивації до військової служби та можливості реалізації свого потенціалу під час її проходження на офіцерських посадах, надається можливість не пізніше шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану пройти відповідний курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності”, — додав офіцер.

У Раді працюють над створенням реєстру “ухилянтів”

Народний депутат від фракції "Слуга Народу" та член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони й розвідки Федір Веніславський заявив, що зараз працює над законопроєктом про створення так званого реєстру "ухилянтів"Він сказав, якщо військовозобовʼязаний не прийшов до територіального центру комплектування двічі поспіль, то його особисті дані – імʼя, прізвище та інші ідентифікаційні ознаки мають право оприлюднити. Втім, нардеп уточнив, що якщо чоловік таки виконає зобов’язання, то інформацію з реєстру приберуть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.