Захворі можуть навіть вже вакциновані від COVID-19 особи
У липні в Україні зареєстровано перші випадки FLiRT - нового субваріанту коронавірусу Omicron. Трьох пацієнтів з цим різновидом COVID-19 виявили минулого тижня. Два з них - у Києві, ще один на Івано-Франківщині.
Захворіли дві жінки та чоловік старше 60 років. Міністерство охорони здоровʼя закликає українців вакцинуватись від коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі МОЗ від 5 серпня.
"Три випадки субваріанту коронавірусу FLiRT виявили минулого тижня: два у Києві та один в Івано-Франківській області. Захворіли дві жінки та чоловік старше 60 років", - цитує МОЗ заступника міністра, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.
В міністерстві пояснили, що штам FLiRT походить від варіанту Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби.
ВООЗ поки що не надає специфічної оцінки щодо небезпеки FLiRT, однак зазначає, що він потребує моніторингу на рівні кожної країни. Наявні дослідження показують, що поточні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективними для захисту від важких форм COVID-19, хоча й не можуть повністю запобігти зараженню новим штамом.
Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують омікрон - специфічні вакцини від виробника Pfizer для дорослих і дітей. Інформацію про найближчий пункт вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Наприкінці липня в КМДА повідомили, що у Києві стрімко зростає захворюваність на вже призабутий коронавірус. Через це, можливо, не тільки на мешканців столиці, а й на всіх українців чекає новий виток пандемії. Наразі збільшується не тільки кількість інфікованих, а й важких випадків, що потребують госпіталізації.
У березні в МОЗ розповіли, що хоча війна з Росією й затьмарила інші проблеми, COVID-19 нікуди не зник. В Україні продовжують фіксувати випадки захворювання, але масштабні обстріли та битви на фронті змусили людей зосередитися на питаннях безпеки. Це негативно вплинуло і на темпи вакцинації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.