Ні Маршал Жуков, ні Катерина ІІ не є для українців важливими, тому їхніх пам'ятників тут не буде, а самі скульптури - не цінність
У четвер, 15 червня, в Україні набув чинності закон "Про охорону культурної спадщини" із внесеними до нього змінами "Щодо не занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та вилучення з Реєстру окремих об'єктів культурної спадщини". В народі його називають простіше - "антиПушкін".
Зазначений документ дає підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Держреєстру нерухомих пам’яток України, які є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології, пише "Судово-юридична газета".
Вартують уваги зміни до статті 15 цього закону. За ним, якщо пам’ятка, що була занесена до Реєстру, є символікою комуністичного тоталітарного режиму відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
Або ж вона може бути символікою російської імперської політики відповідно до Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії", - і також підлягає вилученню з Реєстру.
Кажучи просто, йдеться про вилучення з реєстру монументів, які, серед іншого встановлені за радянських часів. Передбачається, що за результатом розгляду питання про вилучення пам’ятки з Реєстру її може бути, зокрема перенесено в інше місце або демонтовано окремі елементи. Таким чином формалізовано демонтаж монументів часів Радянського союзу.
Як писав Інформатор, 3 травня, Верховна Рада України ухвалила закон № 8273. Він дозволяє вилучати не лише радянські, а й імперські культурні пам’ятки періоду, що був раніше. Міністр культури Олександр Ткаченко назвав цей закон "антиПушкін", назва прижилась серед людей. Пізніше цей закон підписав президент України Володимир Зеленський.
За новим законом, в Україні не визнаються цінними пам'ятки, які:
Інформатор також повідомляв, що Володимир Зеленський підписав закон про деколонізацію та заборону імперської пропаганди рф. Згідно з документом, забороняється використовувати у назвах топонімів, юридичних осіб та об’єктів права власності імперську символіку рф, а також її культурні та історичні місця, дати, події та населені пункти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.