"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
За порушення мовного закону передбачені штрафи
В Україні книговидавців просять виконувати закон про мову, який зобов’язує, щоб уже з 16 липня не менше 50 % назв книг у магазинах були українською. Норми про штрафи за порушення набудуть чинності тільки через рік.
Про це повідомляє пресслужба Держкомтелерадіо, передає Інформатор.
З 16 липня набуває чинності 26-я стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання і книгорозповсюдження.
«Не менше половини всіх виданих упродовж року видавцем назв книг має бути українською мовою, також не менше 50 % назв книг, які продаються в магазинах або інших місцях поширення, мають бути державною мовою» — йдеться в повідомленні.
У відомстві уточнили, що ця норма не поширюється на видавничу продукцію кримськотатарською мовою, на інших мовах корінних народів або нацменшин України шляхом коштів державного або місцевих бюджетів.
Також ця норма не поширюється на книжкові магазини та інші заклади, що продають видання мовами ЄС, словники, підручники та розмовники з іноземних мов і на спеціалізовані магазини, створені для реалізації прав корінних народів.
За порушення мовного закону передбачені штрафи від 200 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо правопорушення вчинено вперше.
«І хоча норми про адміністративну відповідальність (зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення) за порушення вимог закону набудуть чинності тільки через рік — 16 липень 2022 року, Держкомтелерадіо закликає книговидавців і книгорозповсюджувачів безумовно виконувати закон», — йдеться в повідомленні.
Зазначимо, 16 липня 2021 набуває чинності норма про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади або місцевого самоврядування має скласти іспит на рівень володіння українською мовою.
Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся з листом до української асоціації футболу через мовний інцидент. Крім того, через порушення мовного закону омбудсмен отримав 605 скарг від українців.