Чоловікам від 18 до 60 без військового квитка відтепер не можна перебувати у прикордонних населених пунктах
В Україні для чоловіків віком від 18 до 60 років змінили правила перебування у прикордонних населених пунктах. Відтепер у таких зонах вони зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ. Можна, як у паперовій, так і в електронній формі.
Про це заявив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Він повідомив, що Кабмін вніс зміни до Положення про прикордонний режим з метою приведення його у відповідність до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".
"Передбачено обовʼязок громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років у періоди проведення мобілізації (крім цільової), дії воєнного стану, під час перебування в межах прикордонної смуги, контрольованого прикордонного району мати при собі військово-обліковий документ", - йдеться у повідомленні.
При чому документ може бути у будь-якій формі. Тобто, або в паперовій, або в електронній.
Нещодавно в ДПСУ офіційно спростували чутки про вручення повісток на пунктах пропуску. Речник ДПСУ Андрій Демченко наголосив, що прикордонники не видають повістки громадянам при перетині кордону.
Демченко пояснив, що ТЦК іноді присутні на пунктах пропуску, але вони не беруть безпосередньої участі в процедурі прикордонного контролю. Їхня присутність необхідна для допомоги прикордонникам у випадках, коли виникають питання щодо документів або інформації про осіб, які перетинають кордон. Однак, є виняткові випадки, коли особи можуть бути затримані для уточнення інформації. Вони є рідкісними та не мають масового характеру. Основна мета таких заходів - забезпечення безпеки й правопорядку, а не масове вручення повісток
Нагадаємо, ДПСУ повідомила, що з 17 липня в Україні змінилися правила перетину державного кордону. Від цієї дати всі військовозобов'язані громадяни, віком від 18 до 60 років, мають мати при собі оновлений військово-обліковий документ, без якого їм у перетині кордону відмовлять.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.