“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Профільні відомства працюють над тим, щоб у додатку «Дія» з'явився розділ, в якому можна погодитися на посмертну трансплантацію.
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині» № 1967-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 грудня 2021 року.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Офісу президента України.
Тепер держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безкоштовні. Тарифи повністю покривають витрати лікарень на такі операції. Підбір пари донор-реципієнт проходитиме онлайн через єдину державну систему трансплантації, яка самостійно проводить його за певними критеріями. Також вирішується питання щодо можливості надання прижиттєвої згоди або незгоди на донорство.
Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім абзаців 11 та 12 підпункту 7 пункту 4 розділу I, які набирають чинності з 1 грудня 2022 року.
Нагадаємо, в Івано-Франківську медики вперше провели родинну трансплантацію нирки.
Крім того, в Україні у 22 лікарнях почали робити безкоштовні операції із трансплантації.
Також Інформатор писав, що у Львові лікарі провели унікальну операцію 5-річному хлопчику із діркою у серці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.