Подати заяву можна анонімно трьома мовами: українською, англійською чи російською
В Україні запустили портал, де зібрано інформацію про активи тих, хто причетний до російської агресії. Тепер кожен може приєднатися до арешту та конфіскації майна російських чиновників.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Офіс генерального прокурора України.
Український Task Force з розшуку, арешту та конфіскації активів, причетних до військових злочинів Росії, запустив портал про активи тих, хто причетний до агресії росії проти України.
Task Force взаємодіє з іншими країнами, зокрема зі США та Європейським Союзом, щодо обміну даними про активи осіб, причетних до військових злочинів, а також щодо імплементації санкцій та протидії фізичним та юридичним особам, які порушують ці санкції.
"Для компенсації потерпілим та відновлення нашої країни ми розшукуємо майно воєнних злочинців, щоб мати можливість заарештувати його в рамках кримінальних проваджень, а потім конфіскувати. Кожен може допомогти нашому Task Force знайти активи російських чи білоруських чиновників, лідерів думок та всіх, хто організаційно, фінансово та інформаційно підтримує війну в Україні", – заявила генеральна прокурорка Ірина Венедиктова.
Якщо у вас є інформація про майно причетних до російської агресії за кордоном:
Зверніть увагу! Повідомляти слід про активи, інформація про які ще не з'являлася у ЗМІ та не відома широкому загалу. За бажанням інформацію на порталі можна подати анонімно.
"Повідомивши про стан навіть анонімно ви можете отримати шанс на значну фінансову винагороду – 10% від вартості активів. Але найголовніше, що ваше повідомлення – внесок у закінчення війни в Україні", – додав голова НАЗК Олександр Новіков.
Пропрацювавши дані про знайдені активи, НАЗК передаватиме їх до Офісу генерального прокурора для арешту та оголошення підозр їх власникам або бенефіціарам. Також Міністерство закордонних справ України заморожуватиме активи.
Нагадаємо, в Україні створили чат-бот та сайт для евакуації населення. Крім того, в Україні створять групу експертів для аналізу ефективності санкцій проти РФ.
Також Інформатор писав, як у додатку «Дія» подати заявку на відшкодування втраченого майна через війну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.