“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
В Україні шести релігійним святам хочуть надати статус державних. Навіщо це потрібно
В Україні окремим релігійним святам планують надати статус державних. Це Рамазан-байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош-га-Шана, Ханука і Великдень християн західного обряду. В Офісі Президента пояснюють: це дозволить забезпечити дотримання традицій святкування і продемонструє відданість України принципам рівності, толерантності та взаємоповаги.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу ОП.
Роботодавцям рекомендують надавати вихідний день тим працівникам, які відзначають якісь з цих свят і належать до тієї чи іншої конфесії.
За словами заступника керівника Офісу Президента Ігора Жовкви, так представники релігійних громад зможуть реалізувати своє право на вільне віросповідання без жодних порушень споконвічних традицій.
«Відповідно до Конституції, Україна є демократичною та правовою державою, яка гарантує дотримання основоположних прав людини. Одним з них є право на свободу світогляду та віросповідання. Стаття 35 Конституції України наголошує, що це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи та ритуальні обряди, вести релігійну діяльність», – наголосив Ігор Жовква.
Він зауважив, що Україна обрала головним вектором зовнішньої політики європейську інтеграцію.
«У країнах Європейського Союзу існують глибокі традиції поваги до релігій та релігійних конфесій. Їхні права закріплені у відповідних законодавчих актах, а суспільство поважає кожну людину, незалежно від її релігійних переконань. В Україні діє велика кількість релігійних громад, які сповідують філософію різних релігій світу. Проте десятиліття панування ідеології державного атеїзму спотворили ставлення людей до окремих релігійних течій», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.