В Україні розпочалася реєстрація на національний мультитест: що треба знати абітурієнтам

Читать на русском

Реєстрація абітурієнтів на мультитест триватиме з 14 березня до 11 квітня включно

Читать на русском
НМТ-2024
Пройти тестування можна буде як в Україні, так і за кордоном

Реєстрація абітурієнтів на мультитест триватиме з 14 березня до 11 квітня включно

14 березня в Україні розпочалася реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Абітурієнти матимуть змогу зареєструватися на мультитест протягом 29 днів: з 14 березня до 11 квітня включно. Зареєструватися на тест можна онлайн.

Про це повідомила пресслужба МОН. Відомо, що цьогоріч Український центр оцінювання якості освіти проводить реєстрацію в безпаперовій формі.

Національне мультипредметне тестування відбуватиметься у дві сесії: основна - з 14 травня до 25 червня, а додаткова - з 11 до 19 липня. Пройти тестування можна буде як в Україні, так і за кордоном. 28 країн уже підтвердили готовність створити у своїх містах тимчасові екзаменаційні центри для українців.

Як зареєструватися для участі в НМТ

За допомогою спеціального сервісу розміщеного на вебсайті УЦОЯО вступникам потрібно самостійно створити персональний кабінет та виконати у ньому низку дій:

  • Зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або "випускник минулих років", указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов, вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він/вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи.

  • Завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів.

  • Надіслати внесену інформацію та копії документів на оброблення до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Які завантажити документи

Під час реєстрації на НМТ треба завантажити сканкопії та/або фотокопії:

  • паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
  • довідку з місця навчання, яка підтверджує, що ви завершуєте школу у 2024 році або зробили це у минулі роки;
  • ідентифікаційний код.

За потреби вступник / вступниця має також додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб;
  • медичного висновку;
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

НМТ у 2024 році включатиме три обов'язкові предмети (українська мова, математика та історія України 16-21 століть) та один на вибір абітурієнта (іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, фізика та хімія, українська література та географія) ).

Вступна кампанія 2023: виклики війни, результати та дискусії

Минулорічна вступна кампанія з огляду на війну була першим особливим випробуванням. Загалом тестування проходило у 47 містах 30 країн світу. Відомо, що понад 10 тисяч вступників з 260 тисяч не впоралися з математикою. З обов’язкових предметів, 253 вступники не склали української мови (це менше ніж 0,1% з-поміж 260 тисяч 381 учасника). Результати ж вищі ніж 180 балів отримали із цього предмета 13 тисяч 760 учасників (понад 5%).

Загалом НМТ складався із трьох блоків - математика, українська мова та предмет на вибір (історія України, біологія, хімія, фізика або іноземна мова). Кожен тест містив по 20 завдань з кожного блоку. Історію України виключили з обов'язкового переліку взимку. Після цього депутат та історик Володимир В'ятрович зареєстрував законопроєкт, щоб цей предмет повернути, але у Верховній Раді під час голосування його пропозицію підтримали лише 109 народних обранців. Цього було недостатньо. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На зʼїзді депутатів сепаратистського регіону Молдови була прийнята резолюція, яка звертається до Росії, зокрема до Путіна, з проханням про «захист» у зв'язку з посиленням тиску з боку Кишинева. Інститут вивчення війни повідомив, що Придністровські лідери спеціально використовують термін «захист», можливо, з метою спровокувати військову ескалацію. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до українського політолога Андрія Золотарьова. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.