Головна
Україна
17:48, 12 Серпня
Информатор UA

Интро

Президент Володимир Зеленський вніс на затвердження Верховної ради укази про продовження воєнного стану та мобілізації в Україні. Парламент має затвердити їх на найближчому пленарному засіданні. Однак самого тексту цих указів на сайті парламенту поки не зявилося, лише їхні номери (№7664 та №7665). Депутати мають також затвердити термін загальної мобілізації. Він буде достатньо тривалим, каже депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк. Це вже буде четверте продовження дії воєнного стану за цей рік. Інші депутати давали такі коментарі виданню "Апостроф". Ось що сказав член парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко. "Ми щодня втрачаємо пораненими та вбитими наших бійців, вибувають окремі військово-облікові спеціальності. Зараз не можна припиняти мобілізацію це однозначно. Ми щодня зазнаємо втрат і потрібно заповнювати особовий склад Збройних сил України", - каже Роман Костенко. Також він зауважив, що новий етап мобілізації в Україні може бути більш вибірковим. "Не думаю, що мобілізація буде повномасштабною. Але все одно добиратимуть людей на ті спеціальності, які вибувають", роз'яснив він. А ось що "Апострофу" розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки Сергій Рахманін: "Оскільки війна завтра у нас точно не закінчиться, правовий режим воєнного стану буде подовжено, відповідно буде видано новий указ, який дозволяє проводити мобілізацію", наголосив Рахманін. Він також каже, що указ про мобілізацію не свідчить про те, що вона проводиться щодня. "Це означає, що держава у разі потреби на період дії правового режиму воєнного стану може мобілізувати певну кількість осіб. Коли, кого і скільки, це вже визначають Збройні сили. Указ просто надає правові підстави", пояснив він. А ось військовий експерт Михайло Жирохов вважає, що мобілізація може бути більш масштабною, ніж була до цього. "23 серпня закінчується і дія військового стану, а мобілізація це один з елементів військового стану. Беручи до уваги ситуацію на фронті, мобілізацію, звичайно, буде продовжено і вона буде більш масштабною, оскільки оперативний резерв, який у більшості зараз і мобілізований, на жаль, закінчується. Втрати особового складу, не тільки безповоротні, а й санітарні, поранені - досить великі за ці місяці. І ті люди, які були мобілізовані, ймовірно, не покривають потреб фронту", запевняє Жирохов, коментуючи ситуацію "Апострофу". Максим Урлапов

В Україні продовжать воєнний стан та загальну мобілізацію

Читать на русском
В Україні продовжать воєнний стан та загальну мобілізацію

Текстів цих указів поки немає на сайті парламенту

Президент Володимир Зеленський вніс на затвердження Верховної ради укази про продовження воєнного стану та мобілізації в Україні. Парламент має затвердити їх на найближчому пленарному засіданні. Однак самого тексту цих указів на сайті парламенту поки не з’явилося, лише їхні номери (№7664 та №7665).

Депутати мають також затвердити термін загальної мобілізації. Він буде достатньо тривалим, каже депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк. Це вже буде четверте продовження дії воєнного стану за цей рік. Інші депутати давали такі коментарі виданню "Апостроф". Ось що сказав член парламентського комітету з питань нацбезпеки Роман Костенко.  

"Ми щодня втрачаємо пораненими та вбитими наших бійців, вибувають окремі військово-облікові спеціальності. Зараз не можна припиняти мобілізацію – це однозначно. Ми щодня зазнаємо втрат і потрібно заповнювати особовий склад Збройних сил України", - каже Роман Костенко.

Також він зауважив, що новий етап мобілізації в Україні може бути більш вибірковим. 

"Не думаю, що мобілізація буде повномасштабною. Але все одно добиратимуть людей на ті спеціальності, які вибувають", – роз'яснив він. 

А ось що "Апострофу" розповів член комітету ВР з питань нацбезпеки Сергій Рахманін:

"Оскільки війна завтра у нас точно не закінчиться, правовий режим воєнного стану буде подовжено, відповідно буде видано новий указ, який дозволяє проводити мобілізацію", – наголосив Рахманін.

Він також каже, що указ про мобілізацію не свідчить про те, що вона проводиться щодня. 

"Це означає, що держава у разі потреби на період дії правового режиму воєнного стану може мобілізувати певну кількість осіб. Коли, кого і скільки, це вже визначають Збройні сили. Указ просто надає правові підстави", – пояснив він.

А ось військовий експерт Михайло Жирохов вважає, що мобілізація може бути  більш масштабною, ніж була до цього.

"23 серпня закінчується і дія військового стану, а мобілізація це один з елементів військового стану. Беручи до уваги ситуацію на фронті, мобілізацію, звичайно, буде продовжено і вона буде більш масштабною, оскільки оперативний резерв, який у більшості зараз і мобілізований, на жаль, закінчується. Втрати особового складу, не тільки безповоротні, а й санітарні, поранені - досить великі за ці місяці. І ті люди, які були мобілізовані, ймовірно, не покривають потреб фронту", – запевняє Жирохов, коментуючи ситуацію "Апострофу". 

Максим Урлапов

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.