«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
21% опитаних вважають себе «радянськими» людьми
Більша частина українців не шкодують про розпад Радянського Союзу, але 32% — не раді, що це сталося. Найбільше ностальгуючих - серед старшого покоління, менш забезпечених людей і тих, хто проживає на південному сході України.
Такі результати показало велике опитування соціологічної групи "Рейтинг" до Дня Незалежності України. Під час дослідження опитали 20 тисяч осіб з усіх регіонів України, окрім окупованих територій Криму та Донецької, Луганської областей. Інформатор ділиться результатами опитування.
61% опитаних не шкодують про розпад СРСР, 32% - шкодують.
При цьому, ностальгують за Союзом поміж інших люди, які вважають, що їхні кращі роки вже пройшли. У цілому, тенденція нудьгувати за радянським минулим в Україні йде на спад, у той час як у Росії ці показники навпаки — зростають.
Негативні й позитивні оцінки дають переважно представники старшого покоління. Серед молодих домінує нейтральна позиція, оскільки для них період СРСР — це інформація з підручника історії, а не реальний досвід.
Старше покоління менше вважає себе європейцями, але частіше за інших ідентифікує себе як «радянською людиною». У регіональному розрізі західні області більш відчувають себе європейцями, ніж радянськими людьми, так само як Київ. Східні - навпаки, більше ідентифікують себе з вихідцями зі СРСР, ніж із Європи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.