В Україні по-іншому тестуватимуть на ВІЛ: що змінилося

Відповідно до змін, стратегія тестування на ВІЛ-інфекцію має забезпечувати правильність діагностування з мінімізацією можливих помилок

В Україні по-іншому тестуватимуть на ВІЛ: що змінилося

В Україні по-іншому тестуватимуть на ВІЛ. На етапі скринінгу використовуються швидкі тести з чутливістю 99% або інструментальні методи з чутливістю 100%.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Центр громадського здоров'я України.

Оновлення стосується забезпечення точності діагностування ВІЛ-інфекції та підходів до тестування для всіх груп населення відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Скринінговий етап

На скринінговому етапі використовуються швидкі тести із чутливістю 99% або інструментальні методи із чутливістю 100%. Якщо результат позитивний, його підтверджують дослідженнями швидкими тестами іншого виробника. За їх відсутності у людини здійснюють забір венозної крові та відправляють на підтвердження до лабораторії чи іншої лікарні.

Верифікаційний етап

  • Використовуються дві тест-системи різних виробників, призначені виявлення антитіл до ВІЛ зі специфічністю щонайменше 99% для всіх груп населення. Раніше кількість медичних виробів залежала від рівня поширеності ВІЛ-інфекції.
  • Якщо результат першого підтверджуючого тесту є позитивним, проводиться другий з використанням іншої тест-системи для виявлення антитіл до ВІЛ.
  • Скринінгові та верифікаційні етапи дослідження можна проводити у різних лікарнях. Раніше їх потрібно було проводити в одній установі охорони здоров'я.

Ідентифікаційний етап

  • Для обстеження використовують ті самі три тести, що і на скринінговому та верифікаційному етапах. У той самий час на етапі ідентифікації використовується інший зразок крові, ніж досліджуваний на попередніх етапах.
  • Дослідження крові проводять іншими тестами, аніж ті, що використовувалися на попередніх етапах. А також дослідження проводить інша людина.
  • Щоб підтвердити факт інфікування людини ВІЛ на ідентифікаційному етапі, потрібно отримати три позитивні результати тесту.
  • Якщо тести показали негативні результати, це свідчить про помилки на попередніх етапах обстеження людини на ВІЛ-інфекцію.
  • Якщо у людини підтверджено наявність антигену р24 ВІЛ-1, про що зазначено у довідці про результати досліджень, дослідження на ідентифікаційному етапі проводяться таким чином:

1) якщо минуло більше місяця між моментом отримання довідки та взяттям на облік, людину обстежують двома тестами для виявлення антитіл до ВІЛ;

2) якщо минуло менше місяця між моментом отримання довідки та взяттям на облік, людину обстежують для визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ-1.

Після отримання результату дослідження людину додатково обстежують трьома тестами для виявлення антитіл до ВІЛ.

Обстеження дітей на ВІЛ-інфекцію

Якщо дитина народилася не у пологовому будинку або відділенні лікарні, тестування на ВІЛ призначається при взятті дитини під медичний нагляд. Зразок крові відправляють до лабораторії на дослідження.

Нагадаємо, в Україні через пандемію COVID-19 знизився рівень виявлення ВІЛ. Крім того, в яких областях України найбільше ВІЛ-інфікованих.

Також Інформатор писав, що десь в Україні можна безкоштовно здати аналізи на ВІЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube