«Росія хоче побачити кінець, але може бути й так, що вони тягнуть час»
«Місто Наречених» - це присвята всім жінкам, які втратили чоловіків на кривавій війні росії проти України. Надчутлива та важка тема, величезна відповідальність та невимовний біль, які неможливо передати словами.
Остаточне рішення буде приймати Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Із січня в Україні заплановано чергове підвищення цін на електроенергію. Плюс піднімуть також вартість диспетчерських послуг. Загальне подорожчання при цьому становитиме 107% порівняно з поточними цінами. Збільшення тарифів на електроенергію торкнеться бізнесу.
Новий тариф на електроенергію становитиме 636,17 гривні/МВт-год, а послуги диспетчеризації подорожчають до 207,63 гривні. Проекти зміни тарифів на 2023 рік опубліковано на сайті НЕК «Укренерго». Йдеться лише про мінімальне підвищення тарифу на транспортування магістральними мережами, стверджують в "Укренерго".
Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький спростував чутки, що тарифи підвищаться вдвічі і заявив, що ні про яке збільшення з 1 січня вартості електроенергії для бізнесу вдвічі мови взагалі немає.
За його словами, наразі йдеться про підвищення тарифу на транспортування магістральними мережами на декілька копійок, що складає приблизно 1,3-1,5% вартості електроенергії для бізнесу.
За словами Кудрицького, На сьогодні кінцева ціна для більшості українських підприємств коливається в межах 5-6 гривень за кіловат-годину.
"І в цю ціну входить як ціна власне виробленої електроенергії на електростанціях, так і тариф на розподіл електроенергії мережами обленерго і тариф "Укренерго", тобто тариф на передачу магістральними мережами", - повідомив Кудрицький.
Прогнозується, що результатом цього підвищення стане зростання цін на більшість товарів. Тобто населення побічно відчує підвищення тарифів.
Подорожчання електроенергії планується з кількох причин:
На думку глави Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслана Соболя, в результаті Україна може взагалі втратити національне виробництво.
«Підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії – нищівний удар для українського бізнесу. Це рішення викликало багато питань навіть у мирний час, а під час війни – це просто неприпустимо. Якщо ми хочемо зберегти національне підприємництво, якщо ми хочемо зберегти національний бізнес – це робити не можна категорично», – заявив Соболь.
Остаточне рішення щодо підвищення тарифів буде приймати Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Раніше ми писали, що половина енергетичної інфраструктури України пошкоджена через останні атаки окупантів. В країні застосовують планові та екстрені відключення світла. Це впливає на всі сектори економіки та соціального життя. Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в 500 мільйонів доларів.
Тетяна Самойлова