«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Зміни планують запровадити з 2023 року
В Україні кількість працюючих скорочується, а кількість пенсіонерів зростає. Через це все менше людей платять відрахування до Пенсійного фонду, а різницю доводиться компенсувати з держбюджету. Нардепам пропонують простий вихід.
На сайті парламенту зареєстрований законопроект №5566 , Інформатор розібрався, що він передбачає.
Згідно з ним з 1 січня 2023 року пенсійний вік буде збільшуватися на один місяць на рік. Це підніме вік виходу на пенсію в Україні до 61 року.
Але будуть винятки. Автор законопроекту - нардепка, глава комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова пропонує нардепам скоротити пенсійний вік для жінок на 6 місяців при народженні дитини та догляду за нею до досягнення шестирічного віку. Але і тут є особливість: вихід на пенсію не може бути знижений більше, ніж на три роки. Таким чином, для отримання максимальної знижки жінці потрібно народити шістьох дітей.
Нагадаємо,що з квітня 2021 року мінімальний пенсійний вік для жінок збільшується до 60 років. Це останнє підвищення віку в рамках змін, прийнятих у 2011 році.
Третьякова посилається на досвід розвинених країн, в яких вихід на пенсію становить не менше 65 років. У пояснювальній таблиці до законопроекту народна депутатка наводить як приклад ситуацію в Австрії, Швейцарії, Бельгії, Норвегії та Ірландії. Причому автор не враховує різницю у рівні і якості життя, соціальної захищеності між цими країнами та Україною.
З нормою зі "знижкою" для матерів теж не все зрозуміло. Аргументації з приводу того, чи збільшить це народжуваність, в законопроекті немає. Як і пояснення, чому ігнорують батьків - адже вони теж можуть йти в декрет і брати участь у вихованні дітей.
Для того, щоб підвищити пенсійний вік в Україні, пропонують внести зміни до закону«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».Для цього ст. 26 з січня з січня 2023 року почне збільшувати на один місяць вік, який дає право на призначення пенсії за віком. Це збільшення буде діяти до 1 січня 2035 року. Крім цього, в ст. 115 внесуть зміни, за якими мами отримають право раніше виходити на пенсію.
Прочитати про те, чи законно підняття пенсійного віку для людей з «гарячим стажем», можна за посиланням .
Ірина Логуш