“Всюди, де вони росіяни заходили на наші території, вони знищували школи та церкви. Росіяни вбили 50 священнослужителів тільки за те, що вони “повинні” були служити патріарху Кірілу та їхній церкві, а священник служить людям та Богу”
"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
Зміни планують запровадити з 2023 року
В Україні кількість працюючих скорочується, а кількість пенсіонерів зростає. Через це все менше людей платять відрахування до Пенсійного фонду, а різницю доводиться компенсувати з держбюджету. Нардепам пропонують простий вихід.
На сайті парламенту зареєстрований законопроект №5566 , Інформатор розібрався, що він передбачає.
Згідно з ним з 1 січня 2023 року пенсійний вік буде збільшуватися на один місяць на рік. Це підніме вік виходу на пенсію в Україні до 61 року.
Але будуть винятки. Автор законопроекту - нардепка, глава комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова пропонує нардепам скоротити пенсійний вік для жінок на 6 місяців при народженні дитини та догляду за нею до досягнення шестирічного віку. Але і тут є особливість: вихід на пенсію не може бути знижений більше, ніж на три роки. Таким чином, для отримання максимальної знижки жінці потрібно народити шістьох дітей.
Нагадаємо,що з квітня 2021 року мінімальний пенсійний вік для жінок збільшується до 60 років. Це останнє підвищення віку в рамках змін, прийнятих у 2011 році.
Третьякова посилається на досвід розвинених країн, в яких вихід на пенсію становить не менше 65 років. У пояснювальній таблиці до законопроекту народна депутатка наводить як приклад ситуацію в Австрії, Швейцарії, Бельгії, Норвегії та Ірландії. Причому автор не враховує різницю у рівні і якості життя, соціальної захищеності між цими країнами та Україною.
З нормою зі "знижкою" для матерів теж не все зрозуміло. Аргументації з приводу того, чи збільшить це народжуваність, в законопроекті немає. Як і пояснення, чому ігнорують батьків - адже вони теж можуть йти в декрет і брати участь у вихованні дітей.
Для того, щоб підвищити пенсійний вік в Україні, пропонують внести зміни до закону«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».Для цього ст. 26 з січня з січня 2023 року почне збільшувати на один місяць вік, який дає право на призначення пенсії за віком. Це збільшення буде діяти до 1 січня 2035 року. Крім цього, в ст. 115 внесуть зміни, за якими мами отримають право раніше виходити на пенсію.
Прочитати про те, чи законно підняття пенсійного віку для людей з «гарячим стажем», можна за посиланням .
Ірина Логуш