Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Всередині зможуть сховатися 800 людей
В селищі Годилів, що в Чернівецькій області, у місцевій школі відкрили комплексне укриття. Воно захищає навіть від радіації, не кажучи вже про обстріли. Капітальний ремонт та оснащення приміщення вартувало 7,3 мільйона гривень.
Всередині можуть поміститися 800 дітей. Для них там є все необхідне, пише видання "Молодий Буковинець".
В даному укритті для дітей обладнані майданчики. Там можна навчатися або позайматися спортом. Усюди чисто та комфортно.
Окрему увагу приділили освітленню та плануванню приміщення. Усі коридори досить просторі та гарно освітлені. Це має давати дітям відчуття захисту та безпеки.
"Укриття... просторе і відповідає усім безпековим нормам. Тут одночасно може перебувати 800 людей. Всі, хто проживають поруч можуть скористатися укриттям у разі загрози з боку росії. Безпека навчального процесу та школярів – головне завдання для нас", — розповідає очільник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
Окрім цього, доступне дане укриття і для людей з вадами розвитку або маломобільних. Новозбудоване приміщення має інклюзивні елементи. Наприклад, два входи оснащені підіймачами для інвалідних візків.
У кімнатах для навчання розмістили нову техніку: принтери, інтерактивні дошки, ноутбуки та велотренажери. В укритті також є іграшки, настільні ігри та навіть ліжка на випадок довгих тривог.
"Місцева влада призначила відповідальну за укриття людину, яка живе поруч. У разі необхідності вона відкриває укриття в будь-який час доби, щоб охочі могли ним скористатися", - зазначається в матеріалі.
В Україні укриття нікому не були потрібні з, мабуть, 1944 року, коли вся територія країни була звільнена від німецько-фашистських окупантів. Однак майже 80 років потому прийшли нові окупанти - російські - тож проблема укриттів, де можна сховатися від обстрілів, стала напрочуд значущою.
Останні майже два роки в Україні не без проблем, але все ж таки облаштовуються укриття. Будуються нові та лагодяться старі, а деякі приміщення просто перероблюють під захисні споруди. Доходить і до курйозних випадків: наприклад, на Рівненщині один бізнесмен узяв та й викупив ціле укриття для самого себе. Цю справу потім розглядав суд.
Щоправда, певні питання може викликати конкретно локація нового укриття на Буковині. Чернівецька область - місце, в якому фактично немає війни. Росіяни, на щастя, взагалі не обстрілюють цей регіон. Втім, краще перестрахуватися про всяк випадок, аніж потім виявитися неготовими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.