В рф могли обманом дізнатися особисті дані тисяч бійців ЗСУ та членів їхніх родин - Пентагон

Для цього російські спецслужби маніпулюють на темі допомоги українським військовим

рф краде дані воїнів ЗСУ
Слід бути дуже обережними в мережі, адже війна активно йде і в інформаційному просторі

Російські спецслужби могли ввести в оману українських бійців та членів їхніх сімей з метою дізнатися їхні особисті дані. На цей гачок теоретично попалися тисячі осіб. Росіяни обманювали українців за допомогу підроблених сайтів, які начебто стосувалися допомозі ЗСУ та родинам наших захисників. 

Про це з посиланням на Міноборони США повідомляє видання "Голос Америки". Зібрану інформацію росіяни можуть використати проти військовослужбовців та їхніх родин, які, наприклад, залишилися на тимчасово окупованих територіях. 

Так, двоє посадовців Пентагону на умовах анонімності стверджують, що спецслужби рф створили як мінімум два фейкових сайти, які видають себе за ресурси підтримки сімей полонених, зниклих безвісти або загиблих українських військових. Там треба розказувати про себе та бійця усі можливі дані. Власники сайтів нібито допомогають з їхніми пошуками.

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в Україні Петро Яценко підтвердив журналістіам, що два згадані сайти обманом займаються збором інформації. Втім, насправді фальшивих ресурсів, які намагаються отримати персональні дані родичів військових, може бути значно більше. Росіяни використовують і популярні месенджери, і "Фейсбук", тощо.

“Таких ресурсів насправді - десятки. Є більш успішні, є менш успішні. Вони експлуатують надзвичайно вразливий стан рідних та близьких військовослужбовців, які зникли безвісти чи потрапили до рук ворога... Вони також використовують те, що росія не надає Україні інформацію про полонених. Рідні сподіваються, що їхня близька людина не загинула, а перебуває у полоні, і на пропозицію подібних ресурсів передають персональні дані”, - розказує Яценко.

Росіяни створюють фейкові ресурси для збору даних про ЗСУ: як не попастися

В США кажуть, що їх тривожить така активність росіян. Вона означає, що рф знаходить все нові й нові вразливості в Україні - на цей раз використовуючи психологічні аспекти, коли людина переважає за члена родини, який пропав на війні. Також якщо людина свідомо чи несвідомо видасть особисту інформацію родича-військового, то це може погано вплинути на його майбутній обмін (якщо він, наприклад, знаходиться в полоні).

“Надаючи таку інформацію, люди можуть несвідомо погіршити становище своїх рідних, які перебувають у полоні. Українські військові при допитах можуть частину інформації приховати, щоб не спровокувати побиття чи гірше ставлення, або захистити своїх побратимів. А родичі на прохання таких каналів можуть видати інформацію про те, де, з ким воював військовослужбовець і так далі", - застерігає Петро Яценко.

Як же не попастися на вудочку ворожих спецслужб чи просто шахраїв? Все дуже просто: слід ні в якому разі не передавати жодної важливої інформації неперевіреним особам і довіряти лише офіційним ресурсам. Таким ресурсом є Обʼєднаний центр СБУ з пошуку та звільнення полонених, а також Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Із громадською приймальнею штабу у Києві можна звʼязатись за номером 0 800 300 529. Також у штабу є представництва у чотирьох областях України: Харківській, Миколаївській, Вінницькій та Львівській. Звʼязатись за додатковою інформацію можна також Telegram та Facebook, а дізнатись більше деталей - на веб-сайті штабу за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube