В Раді вʼязням запропонували крутити педалі заради зменшення сроку: деталі курйозного законопроєкту

Читать на русском

Законопроєкт пропоную мотивувати 50 тисяч в'язнів генерувати електроенергію через велогенараційні установки

Читать на русском
Ув'язнені, електрогенерація
За рік в'язень може зменшити термін ув'язнення на 30 днів. Колаж "Інформатор"

Законопроєкт пропоную мотивувати 50 тисяч в'язнів генерувати електроенергію через велогенараційні установки

В Україні може з'явитися закон, згідно з яким ув'язнених будуть мотивувати на дострокове звільнення шляхом генерування електроенергії. Це буде відбуватись через велогенераційні установки, розміщені в тюремних стінах. Законопроєкт № 10057 вже зареєстрований у парламенті.

Про новий законопроєкт повідомив його автор народний депутат від Чернігівщини Сергій Гривко. Він сам назвав його "креативним".

"Його концептуальна суть проста. Мотивувати 50 тис в'язнів генерувати електроенергію через велогенараційні установки. Якщо впродовж місяця вони будуть виконувати норми визначені Міністерством Юстиції, то термін ув'язнення зменшиться на 3 дні, але не більше 10 місяців в рік. Тобто за рік в'язень може зменшити термін ув'язнення на 30 днів", - йдеться у повідомленні.

Як зазначає сам Гривко, реалізація ініційованого ним законопроєкту дозволить зекономити на утриманні в’язнів - до 8% від нинішніх щорічних витрат, приблизно 200 мільйонів гривень.

"Цим законопроектом показую альтернативні можливості для наповнення енергетичної системи, які можливо імплементувати у активний спорт, спортивні зали та інші структури. Було б круто побачити тренажерний зал, який генерує електроенергію", - наголошує нардеп.

Сам автор законопроєкту назвав його "креативним"
Сам автор законопроєкту назвав його "креативним"

Як реагують колеги на законопроєкт 

Народний депутат Ярослав Железняк не пройшов повз нового законопроєкту. Відповідні коментарі він залишив у своєму Телеграм-каналі.

"Є такий антиутопічний серіал "Чорне дзеркало". Там у першому сезоні є епізод де кожна людина повинна виробляти електроенергію за допомогою велотренажерів у вигляді велосипеда. За це люди отримують валюту, що називається "нагороди". Щоденна робота переривається рекламою, яку не можна пропустити без грошового штрафу. Навіяло деякими законодавчими ініціативами колег", - коментує Железняк.

Інші "креативні" мотивації для ув'язнених від Гривко

Це не перший законопроєкт, у якому нардеп Гривко пропонує ввести додаткові мотивації для ув'язнених. У липні він став автором законопроєкту, згідно з яким ув’язнені могли скоротити свій термін позбавлення волі завдяки читанню книг

Він пропонував за кожну прочитану книгу вичитати три дні з терміну ув'язнення. Для прозорості, процес читання мали відстежувати в спеціально створеній електронній системі. У ній ув’язнені повинні були складати іспит, щоб підтвердити те, що вони прочитали книжки. 5 вересня 2023 року законопроєкт було внесено правовим комітетом до розгляду у сесійній залі Ради.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.