В Раді анонсували підвищення удвічі тарифів на електроенергію для українців

Читать на русском

Все залежатиме від того, у якому становищі буде енергосистема країни

Читать на русском
Електроенергія здорожчає
У Раді роздумують над підвищення тарифу

Все залежатиме від того, у якому становищі буде енергосистема країни

Ситуація в енергосистемі України досить важка, що спричинено обстрілами армії РФ, а тому Верховна Рада заявляє про необхідність перегляду тарифів. Ймовірно, вони зростуть у два рази. Це відбудеться протягом цього року, але держава обіцяє  допомогти вразливим верствам населення.

Відповідну заяву зробила нардепка й голова підкомітету Верховної Ради з питань енергобезпеки Вікторія Гриб. Вона зазначила, що поки не готова сказати на скільки піднімуть тариф на електроенергію, бо це буде залежати від цілого ряду факторів. 

"Я чую різні цифри. Все буде залежати від того, яке рішення прийме безпосередньо наш регулятор енергетичний. Будемо дивитися. Але можливо навіть у два рази буде підвищено тариф", – сказала нардепка.

 

Вона додала, що все буде залежати від того, у якому стані буде енергосистема країни. Бо якщо не буде електрики, то будуть використовувати генератори, або закуповуватимуть її за кордоном, а це призведе до зростання витрат.

"Будемо використовувати генератори, а якщо використовуємо генератори, то тоді кіловат коштує у чотири-п'ять разів дорожче, ніж той, що маємо сьогодні", – наголосила Вікторія Гриб

Нардепка наголосила, що це вимушена міра, адже інакше неможливо. Проте вона додала, що держава обіцяє надати допомогу вразливим верствам населення.

Підвищення тарифів в Україні

Питання про підвищення тарифів на електроенергію підіймається Верховною Радою України ще з початку весни. А все через дефіцити, які викликані постійними обстрілами російських загарбників по об'єктах енергосистеми країни. Начебто це потрібно, щоб підготуватися до наступного опалювального сезону й уникнути блекаутів.

Як розповідав перший заступник голови комітету Верховної ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко, зараз вартість електроенергії для населення є нижчою, ніж для промисловості, бо фактично бізнес платить за ту електрику, яку використовують у своїх помешканнях люди. І це є проблема, особливо для малого бізнесу.

Також у ВР зазначають, що наразі в Україні найдешевша електроенергія для населення в Європі. При цьому її фактична вартість у 2-2,5 рази дорожча, ніж сплачується у країні. Тому для бізнесу передивляться тарифи вже з 1 червня, а для населення – трохи згодом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.