18 травня вночі та в ранкові години пікового споживання аварійна допомога не залучалась, водночас застосовувалися стабілізаційні відключення споживачів
В Україні знеструмлення протягом дня до вечірніх пікових годин навантаження не плануються. На Вінниччині через падіння уламків дрона були без світла 23 тисячі абонентів. Побутових споживачів просять зменшити використання енергомістких приладів у пікові години, а промислових - залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень. Про це 17 травня повідомили у Міненерго.
Минулої доби, 16 травня, потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії. Сьогодні вночі та в ранкові години пікового споживання аварійна допомога не залучалась. Водночас застосовувалися стабілізаційні відключення споживачів.
Загалом відключення як промислових, так і побутових споживачів застосовувалися минулої доби в усіх регіонах, окрім Херсонщини. Застосування графіків погодинних відключень можливе сьогодні з 19:00 до кінця доби.
У Вінницькій області внаслідок падіння уламків ворожого дрона пошкоджено обладнання одного з енергетичних об’єктів. Знеструмлювалися понад 23 тисячі абонентів у 4 населених пунктах. На ранок більшість із них заживили. У Сумській області з технологічних причин короткостроково вимикалась високовольтна повітряна лінія. Внаслідок цього знеструмлювалися підприємство теплогенерації та побутові споживачі у Сумах, об’єкти залізниці, а в Харкові вимикалися побутові споживачі (близько 182 тисяч), метрополітен, тепломережі та очисні споруди. Усіх споживачів заживлено.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС дещо знизився і становить 15,32 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 22 489 МВт-год. Експорту не передбачається.
Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. Важливо зменшити використання енергомістких приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). Промислових споживачів просять максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми.
Наслідки російських атак на енергосистему України у березні-квітні відчуватимуться ще довго. Уникнути планових відключень, зокрема, і побутових споживачів – поки не вдасться. Про це нещодавно заявив радник прем’єр-міністра, член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко.
«Чарівної палички» ні в кого немає і швидко розв'язати поточні проблеми в енергетиці не вдасться. Складна ситуація в енергосистемі зберігатиметься щонайменше до серпня-вересня, коли після планових ремонтів почнуть виходити в роботу енергоблоки АЕС, а літня спека піде на спад. План виходу з поточної кризи в енергетиці має називатись «Планом виживання». «Робити треба все, що дозволить вижити». Все, що може бути відновлене протягом наступних 10 місяців, має бути відновлене. Зокрема – з «великої» генерації. Ніякими маневровими потужностями чи «малою» розподіленою генерацією ми цю зиму не пройдемо. Тому що фізично її не можна встигнути побудувати в достатніх обсягах.
Ощадливе споживання вкрай важливе. Особливо – у пікові години. Але якщо до наших закликів економити дослухаються 100 людей – це великого ефекту не матиме. Треба, щоб усвідомлене користування електроенергією було справді масовим. Тоді це суттєво допоможе енергосистемі. Наявність графіка не означає, що світло точно вимикатимуть. Але коли ситуація в енергосистемі погіршуватиметься – відключення точно застосовуватимуть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.