Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
“Це розповідь про взаємне кохання, де кожен день стає святом, коли поряд та людина, яка здатна захистити й підтримати. Це пісня про кохання, яке дарує надію і спокій, роблячи світ теплішим і світлішим лише завдяки тому, що поряд саме він.”, — розповіла Alena Omargalieva.
На Полтавщині увечері 23 липня стався землетрус магнітудою 2,6 бала за шкалою Ріхтера
У Полтавській області знову стався землетрус. Цього разу його магнітуда склала 2,6 за шкалою Ріхтера. Це вже четвертий землетрус, який зафіксували в регіоні з початку року.
Про це повідомили в Головному центрі спеціального контролю. Землетрус зафіксували у неділю, 23 липня, о 21:42.
За даними центру, епіцентр землетрусу знаходився на глибині сім кілометрів та був розташований за 20 кілометрів на захід від міста Полтава, у Решетилівському районі. Згідно з класифікацією землетрусів, ця подія відноситься до невідчутних, оскільки інтенсивність коливань була нижче межі чутливості людей. Струси землі були виявлені та зареєстровані лише сейсмографами.
Втім, мешканці столиці на форумах повідомляли, що начебто відчули вібрацію й це було схоже на землетрус. Зокрема, там писали, що вібрації відчувалися близько 3:30.
Струси землі на території Полтавщини були зафіксовані зимою, весною та літом цьогоріч. 14 січня 2023 року стався землетрус магнітудою 2,7. Також 26 травня та 8 червня сейсмологи зафіксували струси землі. Їх магнітуда склала 3,5 бала. Вчорашній землетрус уже четвертий за рік на території Полтавщини.
Керівник Головного центру спеціального контролю Ігор Корнієнко розповів ТСН, що останнім часом фахівці все частіше реєструють сигнали про землетруси в Полтавській області. За даними експерта, вони відбуваються через рух тектонічних плит. Він пояснив, що розташування Полтавської області на стику Українського кристалічного щита та Дніпровсько-Донецької впадини й робить ці поштовхи очікуваними. Корнієнко додав, що землетруси в цьому регіоні будуть і в майбутньому.
За останні роки, за його словами, на Полтавщині відбулося кілька землетрусів, найсильніший з яких стався у 2015 році на кордоні з Сумською областю.
Корнієнко наголосив на необхідності зберігати спокій та залишатися в безпечних місцях під час землетрусів. Він радить людям залишати приміщення, перекривати комунікації та уникати користування ліфтами. Якщо ж немає можливості вийти, то варто відійти від предметів, які можуть впасти й нашкодити здоров’ю.
Фахівець додав, що Україна має державні будівельні норми, які потрібно дотримуватися під час будівництва, щоб забезпечити безпеку проживання населення. Зокрема, у сейсмічних регіонах вимоги до будівництва є більш жорсткими.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що 22 червня неподалік від узбережжя Криму зафіксували землетрус. Його магнітуда склала 4,6 бала.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.