«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
– Щоразу, коли я слухаю цей трек, я усміхаюся, а в моїй голові лише одна думка: Я точно все зможу! І я хочу, щоб кожна дівчина, яка почує цю пісню, теж відчула це. Щоб усміхалася. І робила це якнайчастіше, – прокоментувала Трінчер.
Вчителька Марина, яка викладає в Одеському ліцеї змогла вийти на зв'язок з учнями, перебуваючи понад 20 годин в автобусі, який застряг під час негоди
У вівторок, 28 листопада, в Одесі вчителька зарубіжної літератури, яка опинилась у заметеному снігом автобусі, провела урок дітям 9 класу. Зазначається, що викладачка вчителює у Одеському ліцеї. Попри те, що вона перебувала у автобусі, який застряг на 20 годин під час негоди, вона змогла, використовуючи спеціальну техніку, вийти на зв'язок з учасниками освітнього процесу о 8-й ранку.
Про це повідомляє кореспондент "Громадського радіо". Відео було зроблено кореспонденткою з Одеси Юлією Афанасьєвою.
"Вчителька Одеського ліцею №67 Марина Червенкова на ранок, перебуваючи, вже 20 годин у сніговому полоні, провела урок зарубіжної літератури о 8 годині ранку для свого 9 класу", – розповіла вона під час етеру "Громадсього радіо".
На відео можна помітити, що пані Марина розповіла про поему Джорджа Байрона "Мазепа". Біля неї були пусті місця, тож жінка змогла без зайвого шуму викласти свої думки. На урок вона вийшла також вчасно.
Під час війни усі мусять пристосовуватись до нових обставин життя. Так сталось і з викладачами шкіл та вищих навчальних закладів освіти.
21 грудня 2022 року повідомлялось, що через вимкнення світла вчителька Ірина однієї зі столичних шкіл провела віддалено урок для своїх учнів біля супермаркету у Голосіївському районі. Вона зазначила у своєму коментарі, що там ще трохи міг працювати інтернет, тому вона вирішила, що попри екстремальні умови, вона зможе провести заняття. На відео, яке виклали з вчителем, можна побачити, як вона вела уроки навпочіпки з ноутбуком на металевому стовпчику. У її кишені був мобільний телефон, який жінка під'єднала до павербанка.
"На наступному слайді ось ваша задача для домашньої роботи. Вона не з підручника. Тому що в підручнику такої теми немає, але за програмою вона є. Тому зробіть, будь ласка, скриншот і скиньте в групу. Я опублікую, але трошки пізніше, коли з'явиться Інтернет, але поки його немає", – розповіла викладачка на відео.
Ще раніше у травні 2022 року стало відомо, що викладачі, навіть будучи військовими ЗСУ, не припиняють вчителювати своїх підопічних. Ужгородський професор Федір Шандор з окопів викладав своїм студентам щопонеділка та щовівторка туризмознавство попри те, що у будь-яку мить може бути прильот снаряду, чи вихід на штурм позицій ворога.
"Уже 70 днів я в армії. Пішов до військкомату одразу після пар 24 лютого. Але занять зі студентами не кидав. Щопонеділка й вівторка у мене пари о 8 ранку – жодної я не пропустив. Завжди надаю перевагу ранковим заняттям: вичитав, а потім маєш час на іншу роботу", – розповів чоловік.
Професор пояснював, що його бойове чергування тривало добую. Він чотири години мав бути на позиціях. Інші чотири години давались на відпочинок. За його словами, він міг проводити лекції, адже побратими його підтримували та підлаштовували графік під його лекції. Окремо наголосив, що навіть обстріли не заважали йому викладати.
"Пари я проводжу завжди біля бліндажа. От щойно був обстріл, а ми вичитували помилки в модулях. Перейшов у бліндаж і продовжив читати лекцію", – розповідав професор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.