В МВС розповіли, як українцям отримати перше посвідчення водія - покрокова інструкція

Читать на русском

Теоретичний іспит на отримання водійського посвідчення в Україні можна скласти без попереднього навчання в автошколі

Читать на русском
Водійське посвідчення
Як в Україні отримати посвідчення водія вперше

Теоретичний іспит на отримання водійського посвідчення в Україні можна скласти без попереднього навчання в автошколі

Отримання посвідчення водія сьогодні є не лише бажанням, а й необхідністю для повноцінного життя. Проте, важливо пам'ятати, що керування транспортним засобом - це не лише право, а й велика відповідальність за життя людей на дорозі. Саме тому Міністерство внутрішніх справ України чітко регламентує процедуру отримання водійського посвідчення, яка передбачає теоретичне та практичне навчання, а також складання іспитів, що підтверджують знання ПДР та вміння керувати авто.

Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС. Згідно з оновленою інформацією, теоретичний іспит на отримання водійського посвідчення в Україні можна скласти без попереднього навчання в автошколі.

Порядок отримання посвідчення водія 

Для самостійної підготовки до іспиту рекомендується ознайомитися з темами типової навчальної програми та скористатися онлайн-тренажером з Правил дорожнього руху на сайті Головного сервісного центру МВС. Цей тренажер містить усі питання, які будуть винесені на іспиті, що допоможе вам ґрунтовно підготуватися та впевнено скласти його.

Теоретичний іспит на отримання водійського посвідчення складається з 20 питань, на які потрібно відповісти протягом 20 хвилин. Допускається зробити не більше 2 помилок, інакше іспит буде провалено.

У такому разі повторна спроба можлива лише через 10 днів. Цей час надається для кращої підготовки. Кількість спроб на складання теорії не обмежена. Особи, які навчалися в автошколі, мають право складати іспит протягом року з моменту закінчення навчання, за умови, що свідоцтво про закінчення навчання дійсне.

Проходження навчання в автошколі

Для отримання водійського посвідчення категорії В необхідна певна кількість практичних занять: не менше 40 годин на авто з МКПП та не менше 38 годин на авто з АКПП. Ці норми встановлені типовою навчальною програмою та є обов'язковими для виконання.

Складення іспиту з практичної підготовки в територіальному сервісному центрі МВС

Свідоцтво про закінчення автошколи:

  • Дійсне протягом 2 років з моменту видачі.
  • Кандидат у водії має скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС протягом цього строку.
  • Важливо: Якщо строк дії свідоцтва закінчився під час воєнного стану, допускається складання іспиту.
  • Деталі регламентуються Постановою Кабміну №184 від 3 березня 2022 року.
  • Медична довідка має бути дійсною на момент складання іспитів.
  • Інформація про стан здоров'я у ній повинна бути актуальною.

Як повідомили в МВС, не склавши практичний іспит з водіння, можна перескласти його не раніше, ніж через 10 днів. Це дає можливість краще підготуватися до наступної спроби. Загалом, протягом 2 років з моменту закінчення автошколи можна складати практичний іспит необмежену кількість разів. Успішно склавши іспит, ви отримаєте водійське посвідчення на 2 роки.

Отримання першого посвідчення водія в Україні — інструкція від МВС 1

 Що змінилося для водіїв в законодавстві

У листопаді 2023 року Кабінет міністрів України схвалив рішення про затвердження порядку складання теоретичного іспиту для отримання водійського посвідчення без навчання в автошколі. Кожен майбутній водій може самостійно вивчити правила дорожнього руху. А щоб скласти іспит, треба звернутись до сервісного центру МВС.

Водночас Кабмін пропонує ухвалити законопроект, який має на меті обмежити права ухилянтів. Зокрема уряд хоче обмежити таким громадянам право керувати транспортом та отримувати посвідчення водія. Однак наразі ЗМІ та посадовці запевняють, що ініціатива зазнає змін.

Нагадаємо, українці можуть замовити посвідчення водія з доставленням Укрпошти за кордон. Для цього потрібно авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою BankID або Дія.Підпис. Ця послуга працює з жовтня минулого року. Тепер замовити міжнародну доставку посвідчення водія вже у 17 країнах Європи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.