В Ізюмі знайшли ще два масові поховання з сотнями людей, - Зеленський

Читать на русском

У деокупованому Ізюмі Харківської області знайшли ще два масові поховання з сотнями тіл

Читать на русском
В Ізюмі знайшли ще два масові поховання з сотнями людей, - Зеленський

У деокупованому Ізюмі Харківської області знайшли ще два масові поховання з сотнями тіл

У місті Ізюм Харківської області, звільненому у вересні від російської окупації, знайдені ще два масових поховання.

Про це в інтерв’ю CBS News повідомив президент Володимир Зеленський.

"Ми знайшли велике масове поховання з пів тисячею людей (раніше в Ізюмі – ред.). Сьогодні я отримав більше інформації. Журналісти вже в дорозі. Вони знайшли ще два масові поховання, великі поховання з сотнями людей. Також ідеться про маленьке містечко Ізюм. У маленькому містечку є ще два масові поховання", - заявив Зеленський.

Він нагадав, що в першому масовому похованні в Ізюмі були поховані цілі сім'ї, які були закатовані та вбиті.

"Дорослі, чоловіки і жінки, і маленькі діти з кулями в голові. Деякі частини їхніх тіл були відсутні", - сказав президент.

Що було раніше

15 вересня Україну сколихнула новина про те, що на кладовищі у лісі біля звільненого від окупантів місті Ізюм знайшли місце масового поховання. Там закопано понад 400 тіл людей. Також знайшли й братську могилу, в якій поховано 25 українських воїнів. Серед вбитих є як розстріляні, так і ті, хто загинув від артилерійських чи авіаударів. Всі тіла будуть ексгумовані та направлені на судово-медичну експертизу. Наразі багато з них залишаються невпізнаними.

Відео з місцем масового поховання окупанти виставили ще тоді, коли Ізюм був окупований. Завдяки йому вдалося розшукати могили. На них – збиті нашвидкуруч дерев’яні хрести, подекуди дощечки з прізвищами, подекуди – самі номери: «ЗСУ», «17 осіб, з моргу», «345», «412». Номерних могил більше, ніж підписаних.

Що виявили під час ексгумації

Із могил дістали 447 тіл загиблих. З них 215 жінок, 194 чоловіки, 5 дітей, а також 22 військовослужбовця. Крім того, виявили рештки 11 осіб, стать яких наразі неможливо визначити.

Точну причину загибелі кожного громадянина встановлюватимуть у результаті додаткових експертних досліджень. Більшість загиблих мають ознаки насильницької смерті, щонайменше 30 – сліди катувань. Є тіла з мотузкою на шиї, зі зв'язаними руками, з поламаними кінцівками та з вогнепальними пораненнями.У померлих встановлено наявність тілесних ушкоджень у виді мінно-вибухових травм, осколкових, вогнепальних та колото-різаних поранень. У декількох чоловіків ампутовані геніталії.

Таке масове поховання не єдине в Ізюмі. Подібні уже знайшли щонайменше в 3 місця цього району. Нині там проводять огляд та розмінування. В рамках кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Нагадаємо, в Ізюмі рашисти складали «чорні списки» місцевих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.