В ISW фіксують залучення резервів росіян: ворог готується до наступу навесні або влітку

Читать на русском

Багато з цих резервів призначені для прориву української оборони, а не для підтримки поточних наступальних дій

Читать на русском
В ISW повідомили про використання росією резервів для наступу
ISW і бійці ЗСУ

Багато з цих резервів призначені для прориву української оборони, а не для підтримки поточних наступальних дій

Російська Федерація на східному фронті України почала застосовувати резервні війська. Їх кидають у бій з єдиною метою: масштабувати наступальні операції ворога. Росіяни хочуть скористатися тим, що бійці ЗСУ все ще очікують на допомогу від Заходу, тому окупанти планують новий наступ навесні або влітку 2024 року. До цього часу Сили оборони України мають отримати військову допомогу, бо у протилежному випадку стримувати росіян стане важко і вони можуть досягнути успіхів.

Про використання резервів рф йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики кажуть, що ворог прагне використати резерви для масштабування наступальних операцій на сході України.

Фахівці Інституту наводять інформацію українського військового оглядача Костянтина Машовця, який зазначає, що окупанти кидають резерви на Лиманському напрямку, в районі Бахмута, а також на заході та південному заході Донецької області. Також ворог хоче перешкодити українським силам стабілізувати лінію фронту. При цьому Машовець уточнює, що багато з цих резервів призначені для прориву української оборони, а не для підтримки чинних наступальних дій.

Російські війська з середини 2022 року не змогли досягти значних успіхів, і введення резервів не змінює ситуації. Фактично окупанти не продемонстрували здатності до маневрів, які б дозволили їм швидко захопити великі території.

За словами Машовця, росіяни залучили додаткові підрозділи 3-го армійського корпусу до боїв на південний захід від Бахмута, резервний полк 20-ї мотострілецької дивізії та 10-й танковий полк до боїв на південний захід від Донецька. У якості резервів залучені й частини 272-го мотострілецького полку на Лиманському напрямку.

Машовець також зазначає, що у росіян все ще є резерви для подальшого розвитку та масштабування наступу. Утім, їх буде недостатньо, щоб прорвати українську оборону.

Фахівці ISW підкреслюють, що здатність окупантів досягти значних успіхів залежить від рівня підтримки України з боку Заходу. Затримки з наданням допомоги Україні можуть стати причиною успіхів росіян у довгостроковій перспективі.

Аналітики ISW прогнозують, що складні погодні умови та рельєф місцевості навесні 2024 року обмежать можливості російських військ досягти значних успіхів. Водночас росіяни можуть намагатися продовжувати наступ до весни 2024 року, щоб скористатися нестачею ресурсів у українських сил ще до того, як прибуде західна допомога.

ISW також зазначають, що російські війська готуються до нового наступу наприкінці травня або влітку 2024 року. Відтак, західна допомога Україні буде відігравати значну роль у визначенні результатів цієї операції.

Окупанти посилюють атаки

Російські загарбники суттєво активізувалися на Новопавлівському та Авдіївському напрямках. Вони прагнуть прорвати українську оборону біля Новомихайлівки, сіл Урожайне та Старомайорське, а також здійснюють наступальні дії біля Георгіївки та Красногорівки.

Речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій повідомив, що окупанти стягують додаткові ресурси, зокрема танковий полк, намагаючись продавити оборону. Українські захисники рішуче протидіють ворожим атакам. Завдяки їхній мужності та вправності протягом дня не було втрачено жодної ділянки української території. Найбільш запеклі бої зараз відбуваються на Новопавлівському та Авдіївському напрямках, де зосереджено близько 60% усіх зіткнень.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Запрошуємо вас на захоплюючу розмову з фізичним терапевтом Єлізаветою Копєйкіною, де ми обговоримо виклики та складнощі, з якими вона зіштовхується у своїй роботі з військовими. Дізнаємося, як психологічна складова впливає на процес реабілітації та яким чином краще реагувати у таких ситуаціях. Приєднуйтесь до перегляду, щоб отримати важливі інсайти та поради від професіонала.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.