Головна
Світ
13:00, 1 Грудень
Информатор UA

Интро

В середу, 30 листопада, посольство України в Іспанії отримало конверт, у якому знаходився вибуховий пристрій, він здетонував. Подібні посилки із "сюрпризом" отримали ще дві компанії, пов'язані з Україною. Це - компанія, яка виготовляє зброю для України, та авіабаза, що ділиться розвідданими з нашою державою. Як пише видання El Periodico, у середу пакунок із, імовірно, вибуховим пристроєм отримала іспанська компанія Instalaza, яка виготовляє зброю, що її уряд Іспанії направляє в Україну для допомоги в боротьбі з росією. Посилка була аналогічною тій, яку надіслали посольству України в Іспанії. До підприємства зразу прибула поліція, територію заводу оточили, а рух транспорту та пішоходів на прилеглих вулицях – перекрили. Увечері фахівці підірвали пакунок, операція пройшла без жертв і постраждалих. Поліція почала збір речових доказів для аналізу вмісту пакунка. Третій підозрілий пакунок знайшли зранку 1 грудня на військово-повітряній базі в Торрехон-де-Ардос поблизу іспанської столиці Мадрида. Підозрілий конверт виявила система безпеки "після рентгенівського аналізу". На територію бази виїхали співробітники Національної поліції та Національної гвардії. Конверт був адресований Супутниковому центру. Національна поліція вже розслідує цю справу. Що цьому передувало 30 листопада у посольстві України у Мадриді стався вибух. Поранення отримав один співробітник, який відкрив конверт, у якому знаходився вибуховий пристрій. Він отримав легкі травми, його госпіталізували. Про це написало агентство Reuters. Після вибуху поліція активувала антитерористичний протокол і оточила територію, де розташоване посольство. На місці також працював спецназ зі знешкодження вибухівки та інші підрозділи поліції. Europa Press повідомляє, що повідомлення про вибух надійшло о 13:15 за місцевим часом. Іспанське видання ultimahora.es додало, що лист був адресований послу України, але його не пропустили через сканер, а відкрили в саду посольства.  Що відомо про компанії, які отримали вибухівку Instalaza – компанія із Сарагоси, яка з 1943 року займається проєктуванням та виробництвом військового піхотного спорядження. Це одна з іспанських компаній, яка виробляє зброю, яку уряд надсилає Україні для захисту від російського вторгнення. Зокрема Instalaza виготовляє протитанкові гранатомети, які використовуються українською армією у війні з росією. На початку війни міністерка оборони Іспанії Маргарета Роблес оголосила, що Київ отримає 1370 таких установок. Що стосується авіабази, то відомо, що у лютому Європейський Союз оголосив, що мобілізує супутниковий центр у Торрехон-де-Ардос для надання розвідувальної інформації Україні в рамках військової допомоги. Місія центру полягає у наданні аеро- та супутникових знімків, після того, як Київ звернувся до ЄС з проханням про таку допомогу. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

В Іспанії посилки з вибухівкою отримали ще дві компанії, пов’язані з Україною

Читать на русском

Постраждалих немає

Читать на русском
В Іспанії посилки з вибухівкою отримали ще дві компанії, пов’язані з Україною
Таку ж вибухівку отримало посольство України в Іспанії

Постраждалих немає

В середу, 30 листопада, посольство України в Іспанії отримало конверт, у якому знаходився вибуховий пристрій, він здетонував. Подібні посилки із "сюрпризом" отримали ще дві компанії, пов'язані з Україною. Це - компанія, яка виготовляє зброю для України, та авіабаза, що ділиться розвідданими з нашою державою.

Як пише видання El Periodico, у середу пакунок із, імовірно, вибуховим пристроєм отримала іспанська компанія Instalaza, яка виготовляє зброю, що її уряд Іспанії направляє в Україну для допомоги в боротьбі з росією. Посилка була аналогічною тій, яку надіслали посольству України в Іспанії.

До підприємства зразу прибула поліція, територію заводу оточили, а рух транспорту та пішоходів на прилеглих вулицях – перекрили. Увечері фахівці підірвали пакунок, операція пройшла без жертв і постраждалих. Поліція почала збір речових доказів для аналізу вмісту пакунка.

Третій підозрілий пакунок знайшли зранку 1 грудня на військово-повітряній базі в Торрехон-де-Ардос поблизу іспанської столиці Мадрида. Підозрілий конверт виявила система безпеки "після рентгенівського аналізу". На територію бази виїхали співробітники Національної поліції та Національної гвардії. Конверт був адресований Супутниковому центру. Національна поліція вже розслідує цю справу.

Що цьому передувало

30 листопада у посольстві України у Мадриді стався вибух. Поранення отримав один співробітник, який відкрив конверт, у якому знаходився вибуховий пристрій. Він отримав легкі травми, його госпіталізували. Про це написало агентство Reuters.

Після вибуху поліція активувала антитерористичний протокол і оточила територію, де розташоване посольство. На місці також працював спецназ зі знешкодження вибухівки та інші підрозділи поліції. Europa Press повідомляє, що повідомлення про вибух надійшло о 13:15 за місцевим часом. Іспанське видання ultimahora.es додало, що лист був адресований послу України, але його не пропустили через сканер, а відкрили в саду посольства. 

Що відомо про компанії, які отримали вибухівку

Instalaza – компанія із Сарагоси, яка з 1943 року займається проєктуванням та виробництвом військового піхотного спорядження. Це одна з іспанських компаній, яка виробляє зброю, яку уряд надсилає Україні для захисту від російського вторгнення. Зокрема Instalaza виготовляє протитанкові гранатомети, які використовуються українською армією у війні з росією. На початку війни міністерка оборони Іспанії Маргарета Роблес оголосила, що Київ отримає 1370 таких установок.

Що стосується авіабази, то відомо, що у лютому Європейський Союз оголосив, що мобілізує супутниковий центр у Торрехон-де-Ардос для надання розвідувальної інформації Україні в рамках військової допомоги. Місія центру полягає у наданні аеро- та супутникових знімків, після того, як Київ звернувся до ЄС з проханням про таку допомогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.