«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Незареєстровані ліки продаються на закритих сайтах і каналах в месенджерах разом з наркотиками і зброєю
У мережі з'явилися закриті онлайн-магазини, на яких продається невідомий препарат, названий вакциною від COVID-19. ФБР та Інтерпол США вже попередили, що таким чином шахраї не тільки заробляють на підроблених ліках, а й крадуть дані своїх клієнтів.
Про це повідомив Reuters,- передає Інформатор .
У своїй рекламі зловмисники маніпулюють фактом, що від коронавірусу загинуло 1,8 мільйона людей, і що компанія з вакцинації в світі проходить досить повільно. За певну суму вони пропонують людям «врятувати своє життя» вже зараз.
Так, на дарк-форумі Agartha підроблені вакцини від COVID-19 пропонуються поряд з кокаїном, фальшивими грошима, викраденими картками і зброєю. Там можна знайти дозу препарату від 500 до 1000 доларів або еквівалент в біткойнах.
У Telegram каналах можна навіть обрати вподобану вакцину: журналісти Reuters знайшли пропозиції про купівлю дози AstraZeneca за 110 доларів, Pfizer за 150 доларів, а також Moderna за 180 доларів. За словами творця каналу, ліки транспортуються до покупця в пакеті з льодом.
«Пацієнти ніколи не повинні намагатися отримати вакцину онлайн - законна вакцина не продається в Інтернеті. Проходити вакцинацію можна тільки в сертифікованих центрах вакцинації або у сертифікованих постачальників медичних послуг», - прокоментував представник Pfizer.
Як говориться в повідомленні, кількість доменів веб-сайтів, що містять слово «вакцина» в поєднанні з COVID-19 або коронавірусом, збільшилася у два рази з жовтня по листопад 2020. У листопаді їх налічувалося вже понад 2 500.
«Поки що багато з цих доменів виглядають як випадкові реєстрації, але деякі з них будуть використовуватися для спроб, щоб люди переходили за шкідливими посиланнями», - сказала директор по оперативним результатами приватної американської компанії з кібербезпеки Recorded Future Ліндсі Кей.
Як дізнався Інформатор, згідно Google trends, в США дійсно користувачів Інтернету цікавить тема купівлі в Інтернеті вакцини від COVID-19. У 2020 році, тема набрала популярності з 19 квітня. Пік зацікавленості припав з 8 листопада по 19 грудня.
У Рунеті, придбати вакцину найбільше хочуть в Україні, після - Росії і Казахстану. При чому, цікавитися купівлею люди почали ще з 26 січня 2020 року.
Нагадаємо, раніше Ізраїль дозволив використання вакцини Moderna від COVID-19 .
Крім того, в Британії розпочали вакцинацію щепленнями від AstraZeneca .