В Інтернеті з'явився бізнес на «вакцинах від коронавірусу» до 1 000 доларів за дозу: схемою вже зацікавилися ФБР та Інтерпол

Читать на русском

Незареєстровані ліки продаються на закритих сайтах і каналах в месенджерах разом з наркотиками і зброєю

Читать на русском

Незареєстровані ліки продаються на закритих сайтах і каналах в месенджерах разом з наркотиками і зброєю

У мережі з'явилися закриті онлайн-магазини, на яких продається невідомий препарат, названий вакциною від COVID-19. ФБР та Інтерпол США вже попередили, що таким чином шахраї не тільки заробляють на підроблених ліках, а й крадуть дані своїх клієнтів.

Про це повідомив Reuters,- передає Інформатор .

У своїй рекламі зловмисники маніпулюють фактом, що від коронавірусу загинуло 1,8 мільйона людей, і що компанія з вакцинації в світі проходить досить повільно. За певну суму вони пропонують людям «врятувати своє життя» вже зараз.

Так, на дарк-форумі Agartha підроблені вакцини від COVID-19 пропонуються поряд з кокаїном, фальшивими грошима, викраденими картками і зброєю. Там можна знайти дозу препарату від 500 до 1000 доларів або еквівалент в біткойнах.

У Telegram каналах можна навіть обрати вподобану вакцину: журналісти Reuters знайшли пропозиції про купівлю дози AstraZeneca за 110 доларів, Pfizer за 150 доларів, а також Moderna за 180 доларів. За словами творця каналу, ліки транспортуються до покупця в пакеті з льодом.

«Пацієнти ніколи не повинні намагатися отримати вакцину онлайн - законна вакцина не продається в Інтернеті. Проходити вакцинацію можна тільки в сертифікованих центрах вакцинації або у сертифікованих постачальників медичних послуг», - прокоментував представник Pfizer.

Як говориться в повідомленні, кількість доменів веб-сайтів, що містять слово «вакцина» в поєднанні з COVID-19 або коронавірусом, збільшилася у два рази з жовтня по листопад 2020. У листопаді їх налічувалося вже понад 2 500.

«Поки що багато з цих доменів виглядають як випадкові реєстрації, але деякі з них будуть використовуватися для спроб, щоб люди переходили за шкідливими посиланнями», - сказала директор по оперативним результатами приватної американської компанії з кібербезпеки Recorded Future Ліндсі Кей.

Як дізнався Інформатор, згідно Google trends, в США дійсно користувачів Інтернету цікавить тема купівлі в Інтернеті вакцини від COVID-19. У 2020 році, тема набрала популярності з 19 квітня. Пік зацікавленості припав з 8 листопада по 19 грудня.

У Рунеті, придбати вакцину найбільше хочуть в Україні, після - Росії і Казахстану. При чому, цікавитися купівлею люди почали ще з 26 січня 2020 року.

Нагадаємо, раніше Ізраїль дозволив використання вакцини Moderna від COVID-19 .

Крім того, в Британії розпочали вакцинацію щепленнями від AstraZeneca .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.