Наразі уряд Естонії розробляє механізм депортації згідно правової основи держави
Влада Естонії вбачає небезпеку у тих особах, що мешкають у країні та планують отримати російське громадянство. Тому уряд почав розробляти законні механізми, щоб депортувати їх з країни. Адже той, хто отримав паспорт РФ, цілком може бути мобілізований в армію країни-окупанта.
Про це повідомляє Postimees, посилаючись на слова прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас. Вона заявила, що РФ порушила принципи міжнародного права, напавши на Україну. У відповідь Естонська Республіка визнала росію країною-терористом й та, своєю чергою хоче підірвати безпеку балтійської країни.
"Російська Федерація практикувала напади на країни Балтії під час військових навчань, постійно презентує ворожі та неправдиві оповіді про західні країни офіційними каналами або зовсім нещодавно знову почала організовувати в'їзд нелегальних мігрантів до Європейського союзу", - сказала прем'єр-міністр.
Кая Каллас зазначила, що люди, які тривалий час проживали в Естонії, повинні мати чітке розуміння про напад РФ на Україну й ставлення до цього всього світу. Тому вони не можуть добровільно вирішити набути російського громадянства. Якщо ж така практика присутня, то влада країни повинна реагувати, бо "це явний сигнал, який ігнорувати не можна".
Варто зазначити, що згідно ст. 241 закону про іноземців, Естонія може анулювати посвідки на проживання довготермінового мешканця, якщо іноземець становить загрозу громадському порядку і національній безпеці. Тож спираючись на те, що отримання паспорта РФ є очевидною підтримкою тероризму, влада Естонії може діяти на основі цього документа.
"Процедура індивідуальна і ґрунтується на оцінці небезпеки, що виходить від конкретної людини", - додала Каллас.
Раніше про рішення росії видати паспорти колишнім громадянам СРСР заявила глава МВС Лаура Ляенеметс. На її думку, таким чином Кремль хоче мобілізувати ще певну кількість людей на війну в Україну.
Паспорти РФ також активно роздають українцям, що мешкають на тимчасово окупованих територіях. Росіяни застосовують шантаж, тортури й психологічний тиск до людей, аби тільки вручити той папірець.
За підрахунками взяти паспорти були вимушені близько 2 млн українців. Деякі з них тепер мають безліч проблем. Адже ні в Україні, ні за кордоном громадянам з російським паспортом не хочуть надавати послуги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.