Ця ідея покликана зменшити популярність паління серед підлітків
У Великій Британії вирішили заборонити одноразові електронні сигарети. Вони також відомі як "вейпи" та "одноразки". Таке рішення ухвалив уряд королівства.
Все через те, що подібна продукція має величезну популярність серед підлітків. Про це повідомляє Deutsche Welle.
В повідомленні йдеться про те, що лише за останні три роки кількість курців вейпів серед підлітків віком від 11 до 17 років зросла в дев'ять (!) разів. У віці з 11 до 15 цей девайс використовує кожен десятий.
Дана ситуація непокоїть міністерство охорони здоров'я Британії. Тож "одноразки" вирішили заборонити повністю.
"Довгострокові наслідки вейпінгу невідомі, а нікотин, що міститься в них, може викликати сильну залежність. Хоча вейпінг може бути корисним інструментом, щоб допомогти дорослим курцям кинути палити, продавати вейпи дітям - неприйнятно", - заявив прем'єр-міністр Ріші Сунак.
Окрім здоров'я дітей, є й інша причина - екологія. Справа в тому, що вейпи - це девайси, куди встановлюють літієві акумулятори. Останні важко переробляються, а їх у Британії щотижня викидають близько п'яти мільйонів штук, а за рік - 260 мільйонів.
"Новий закон заборонить продаж будь-яких тютюнових виробів, у тому числі нікотинових паучів, дітям до 16 років (від 2009 року народження). Також будуть запроваджені суворіші правила маркетингу багаторазових вейпів: обмежать смаки, виробників змусять виготовляли простішу та менш привабливу упаковку, а продавців зобов'яжуть прибирати їх з поля зору. Уряд запровадить нові штрафи, а офіцери з торгових стандартів матимуть повноваження діяти "на місці", щоб боротися з незаконним продажем", - йдеться в повідомленні уряду.
Скільки існує людство, стільки й існують його шкідливі звички. Куріння є однією з найпоширеніших та найбільш вкорінених звичок. За даними ВООЗ, в 2021-му регулярно курило близько 1,1 мільярда осіб. Це абсолютний рекорд за всю історію спостереження.
При цьому табачні гіганти розуміють масштаб проблеми. Адже, як би парадоксально це не звучало - чим більше курців, тим менше курців. Люди масово мруть від онкології та супутніх заховарювань, що їх викликають цигарки. Рак легенів складає 42% від усіх видів онкохвороб - найчастіше це трапляється через паління.
Через це табачні компанії задумалися над тим, як можна подовжити життя курцю, та ще й залучити нових клієнтів. Виходом стали, по-перше, системи нагрівання табаку (Айкос та Гло), а також вейпи або "одноразки". Виробники стверджують, що така продукція значно безпечніша за звичайні сигарети: адже ти "тягнеш" чи "париш", а не палиш. Частково це дійсно так: під час використовування "нестандартних" способів куріння людина не вдихає саме палаючий табак, тому вплив на організм стає дещо менш деструктивним.
Однак немає жодних даних про те, чи є подібний способ паління насправді безпечнішим. Що ж до "електронок", то тут все очевидно: там використовується хімічний "коктейль" з рідкого екстракту табаку, смакових ароматизаторів та продуктів нагріву "одноразки". Можливо - не факт - це дійсно не так шкідливо, як звичайна сигарета. Однак це точно не "безпечна альтернатива", тим паче для дітей.
Кожен з нас колись пробував курити. Неважко згадати, як першого разу нам це не сподобалося: нудота, бридкий присмак, важкість та сплутаність свідомості. Однак з вейпами так не працює: вони дуже легкі, дуже смачні та не мають видимих одночасних побічних ефектів. Саме тому ця продукція настільки популярна серед молоді не тільки Британії, але й України та інших держав.
Наразі невідомо, чим завершиться історія з забороною "одноразок" в королівстві. Однак дане рішення є абсолютно логічним у контексті боротьби за здоров'я народу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.