Уперше з 2022 року всі енергоблоки Запорізької АЕС переведені в стан "холодної зупинки" - МАГАТЕ

Читать на русском

З вересня 2022 року Запорізька АЕС не виробляла електроенергію

Читать на русском
Запорізька АЕС
Усі шість енергоблоків тимчасово окупованої ЗАЕС 13 квітня були переведені в стан "холодної зупинки"

З вересня 2022 року Запорізька АЕС не виробляла електроенергію

13 квітня всі шість енергоблоків Запорізької АЕС, тимчасово окупованої Росією, були переведені в стан "холодної" зупинки. Це сталося вперше з початку війни у 2022 році. З вересня 2022 року ЗАЕС не виробляла електроенергію для української мережі, проте з жовтня один із реакторів перебував у режимі "гарячої" зупинки для забезпечення опалення та технологічних потреб станції.

Про це йдеться у звіті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Стан "холодної" зупинки означає, що реактор заглушають, підтримуючи низький тиск і низьку температуру охолоджувальної води. Зазначається, що хоча цей захід є позитивним для ядерної безпеки, ситуація залишається надзвичайно крихкою.

"Охолодження реактора забезпечує додатковий буфер на випадок аварії. Але це не вирішує принципової проблеми нещодавнього різкого погіршення ситуації на підприємстві. Без сумніву, ядерна безпека на цьому великому ядерному об'єкті залишається дуже нестабільною", - наголосив гендиректор агентства Гроссі.

У МАГАТЕ зазначили, що з вересня 2022 року Запорізька АЕС не виробляє електроенергію для національної мережі. Однак із жовтня того ж року щонайменше один із шести енергоблоків перебуває в режимі "гарячої зупинки". Це необхідно для забезпечення централізованого теплопостачання, та подачі технологічної пари, що використовується для переробки рідких радіоактивних відходів на території АЕС.

"Холодна зупинка" Запорізької АЕС

У суботу, 13 квітня, російські окупанти перевели четвертий енергоблок Запорізької атомної електростанції у стан "холодної зупинки". Таким чином зупинено усі шість енергоблоків АЕС. Реакторну установку було зупинено о 7:30 ранку. Зупинка нібито відбулася штатно, згідно з нормативними документами. При цьому росіяни кажуть, що порушень норм та умов безпечної експлуатації не зафіксовано. Утім перевірити дану інформацію неможливо. Наразі всі шість енергоблоків ЗАЕС переведені в "холодну зупинку".

Раніше газета The Wall Street Journal повідомила про плани президента Путіна перезапустити Запорізьку АЕС. За даними видання, про це він заявив голові Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелю Гроссі під час нещодавньої зустрічі з ним у Сочі. Терміни цих планів у РФ, однак, уточнювати не стали.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що окупанти перетворили один з енергоблоків Запорізької АЕС на спортзал та гараж. 7 квітня Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив про пошкодження захисної оболонки головного ядерного реактора станції внаслідок вибуху безпілотника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.