"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Павло Кириленко говорить, що існує юридична різниця у документах та праві власності на монастир, процес вже запущений
У Донецькій області з'явилася ініціатива переглянути договір, який регулює безстрокове користування Святогірською лаврою Українською православною церквою Московського патріархату. Як заявив голова обласної державної адміністрації Павло Кириленко, існує юридична різниця у документах та праві власності на монастир.
Про це Кириленко розповів в інтерв'ю "Укрінформу". Порівнюючи монастир з Києво-Печерською лаврою, голова Донецької ОВА заявив, що "добровільно переходити священнослужителі Святогірської Лаври не збираються". Він також зазначив, що всі необхідні документи вже надано до Міністерства культури та правоохоронних органів, але процес передачі майнових комплексів, який розпочався ще під час уряду експрезидента України Віктора Януковича, був складним.
Кириленко, який добре розуміється в законодавстві, заявив про важливість дотримання закону, прозорості та справедливості у цьому церковному процесі. За його словами, процес триває, а він знаходиться у постійному зв'язку з відповідним міністерством, готовий надати всю необхідну підтримку.
Павло Кириленко також вказав, що з початку повномасштабної війни на Донеччині 78 храмів були повністю або частково зруйновані, з них 46 належать Московському патріархату.
Російські війська не раз атакували монастир на Донеччині. На початку травня 2022 року обстріли окупантів призвели до поранення семи людей. Тоді загарбники здійснили авіаудар по місту Святогірськ у Краматорському районі. У результаті обстрілу була пошкоджена Свято-Успенська Святогірська лавра, яка використовувалася як притулок для біженців від російської озброєної агресії.
Черговий обстріл відбувся 30 травня 2022 року. Тоді троє людей загинули, а ще троє отримали поранення. Під час атаки постраждали третій та четвертий чернечі корпуси Святогірської Свято-Успенської Лаври.
А 4 червня 2022 року дерев'яний Всіхсвятський скит Святогірської лаври спалахнув під час обстрілів рашистів. У храмі знаходилося близько 300 біженців.
Регіональні органи влади, такі як Закарпаття, Житомирщина, Рівненщина та Волинь, вжили заходи щодо заборони діяльності УПЦ МП на своїй території. Вже понад 80 громад перешли від УПЦ до ПЦУ.
Нещодавно Київська обласна рада прийняла рішення про заборону діяльності УПЦ МП на своїй території, а також депутати звернулися до Верховної Ради України з відповідними законопроєктами.
Як повідомляв Інформатор, на початку червня у результаті роботи комісії Міністерства культури і інформаційної політики, представники Української православної церкви Московського патріархату отримали наказ залишити 79 об'єктів, що належать до Києво-Печерської лаври, протягом трьох днів. Ці об'єкти передадуть у користування заповідника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.