"Якщо буде справедлива угода, якщо президент Трамп, я в це вірю, зможе гарантувати нам цю сильну та незворотну безпеку" для України, то ми рухатимемося на дипломатичному шляху. Я розумію, що без Росії неможливо дипломатично закінчити цю війну"
Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
— Моя мрія — щоб мої пісні чули і співали по всьому світу, і я знаю, як багато я повинна для цього зробити, — розмірковує Альбіна. — Тому я займаюсь вокалом, хореографією, вчу мови і, звісно, розумію, що справжній артист повинен бути готовим до безсонних ночей, переїздів на концерти і постійної роботи над собою.
Виділення 10 млрд грн для АОЗ не вирішує проблеми з корупційними ризиками в оборонних закупівлях. Ситуацію коментує Віталій Шабунін
Уряд виділив 10 мільярдів гривень для Агенції оборонних закупівель (АОЗ) із державного бюджету, щоб забезпечити придбання критично необхідної зброї. Проте питання 23 мільярдів гривень, які раніше перекинули Державній прикордонній службі для закупівлі боєприпасів через польську компанію, залишаються невирішеними.
Антикорупційний активіст Віталій Шабунін звернув увагу на те, що виділені 10 мільярдів не мають жодного стосунку до попередніх коштів, забраних в АОЗ. За його словами, нові гроші отримані шляхом скорочення витрат на обслуговування державного боргу.
“23 мільярди гривень, як були у прикордонників для польської прокладки, так і залишилися,” — пише Шабунін у своєму дописі на Facebook.
Активіст вказує, що польська компанія, яка отримала цей контракт, має сумнівну репутацію. У минулому вона зривала постачання для Збройних сил України. До того ж фірма наполягає на 100% передоплаті за свої послуги. Це викликає обурення, адже АОЗ планувала витратити ці кошти на контракти з передоплатою не більше 50%.
“Чим більше ми дізнаємося про цю закупівлю, тим більше переконуємося, що це корупційна схема,” — наголошує Шабунін.
Додаткові питання викликає якість таких закупівель. Нещодавно Шабунін також розкритикував Міністерство оборони через неякісні боєприпаси. За його словами, майже половина з партії у 54 тисячі мін виявилася бракованою та підлягає поверненню.
Цитуючи очільника "Укроборонпрому" Сметаніна, активіст зазначає: “Із партій загальною кількістю 54 тисячі мін, поверненню підлягає приблизно 24 тисячі.”
Шабунін упевнений, що пропустити таку кількість бракованих боєприпасів випадково неможливо. Він вимагає відповідей від міністерства, зокрема щодо відповідальності за подібні ситуації та заходів для запобігання їм у майбутньому.
Додаткову критику на адресу Міноборони висловлюють й інші активісти. Зокрема, волонтерка Марія Берлінська у своєму матеріалі “Міністерство хаосу Умєрова” наголошує на кадрових проблемах, корупції та хаосі в оборонному відомстві.
На тлі цих скандалів увага суспільства прикута до діяльності оборонних структур. Виділення 10 мільярдів для АОЗ поки не вирішує глибинних проблем із прозорістю закупівель, що можуть поставити під загрозу як ефективність оборони, так і довіру міжнародних партнерів до України.
Новини компаній